Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Конфліктна сесія у Чигирині: депутати заборонили будівництво підприємств підвищеної еконебезпеки
18 липня 2016, 12:25 Друк

9a9cf9fb4fdabea609391fb390f7c63eЧигиринська районна рада після емоційного обговорення прийняла «декларативне рішення» про неприпустимість будівництва в районі екологічно небезпечних об’єктів.

Як випливало із виступів на сесії, це рішення спричинила відома дискусія «про курники», яка вже тривалий час розбурхує громадське життя району – інформує Прочерк.

Районна рада не має жодного стосунку до питання розміщення пташників «Нашої ряби» на території Рацівської сільської ради, не може ані сприяти будівництву, ані заборонити його. Тому дискусія на сьогоднішній сесії могла служити лише спробі місцевих активістів ще раз заявити про себе. Як завжди буває на таких «обговореннях», фахівців ніхто не запрошував, представників «Нашої ряби» не заслуховували. Відразу перейшли до образ і криків «Ганьба».

Ті, хто слідкує за «курячим скандалом» на Чигиринщині, вже давно звикли сприймати кожне таке ініційоване противниками будівництва «обговорення» як черговий епізод багатомісячної «мильної опери», де кожний знов і знов повторює свою роль – із її давно відомими всім глядачам фразами.

Опоненти будівництва на чолі з головою Чигиринської районної народної ради і громадського об’єднання «Народна варта Черкащини» Павлом Романенком знов розповідали про те, «яким екологічним лихом мають стати для Чигиринщини курники» (втім, без жодних висновків наукових екологічних установ із цього приводу). Цього разу «антикурникова» сторона урізноманітнила демонстрацію своєї позиції за рахунок виступів декількох активістів різного віку, в тому числі пенсіонерів і молодої мами.

Прихильники будівництва говорили про нові робочі місця, інвестиції в розвиток та інфраструктуру Чигиринщини, досить високі зарплати, які гарантує «Наша ряба». Говорили й про те, що завдяки інвестиціям жителі району нарешті отримають роботу вдома, а не їздитимуть світ за очі на заробітки.

Голова Чигиринської районної ради Володимир Клименко знов озвучив свою позицію: приводу для дискусії поки що немає, оскільки «Перемога Нова» поки що не надала району своїх пропозицій. Наразі нема ані цифр, ані розрахунків, ані висновків офіційних установ.

На загальному тлі яскраво виділявся виступ учасника АТО Олександра Титаренка. Під час його виступу в залі навіть на якийсь час припинилися крики, тож можна було чути кожне слово АТОвця:

– Приємно було, як починалося засідання ради. Звучав Гімн, усі піднялися... Потім розпочався балаган, – говорив Олександр Анатолійович. – Я – не прихильник ані одної сторони, ані другої. Скажу про свою родину. Мій син у 2013 році підписав контракт і пішов у армію. Не за гроші, як іноді йдуть сьогодні. А для того, щоб якось реалізувати себе. Роботи на Чигиринщині немає. На сьогоднішній сесії я почув, що сюди прийде хоч один потужний інвестор... Люди добрі, ми в цьому Чигирині, вибачте на слові, загниваємо. Я ні на що не провокую. Я тут виріс, живу і буду жити. Я – військовослужбовець, я третій рік служу. Прошу любителів посперечатися: сперечайтеся десь надворі! Дайте в районній раді розв’язувати людям важливі питання району, наприклад, про дороги. А не про «курники»!

Щоб пристрасті трохи охолонули, голова районної ради Валентина Алєксєєвець оголосила годинну перерву, після якої в залі справді стало спокійніше. Тож після невеличкого обговорення депутати одноголосно прийняли рішення, котре нічого в районі не змінює, але на сьогодні всіх задовольняє. В цьому шедеврі компромісу мовиться:

«Районна рада вирішила:

1. Прийняти декларативне рішення проти будівництва виробництв підвищеної екологічної небезпеки на території району відповідно до висновків екологічних служб.

2. У разі надходження заяв про наміри будівництва обов’язково провести громадське обговорення відповідно до чинного законодавства».

Обидві сторони сприйняли це рішення як свою перемогу... Але що це за «декларативне» рішення, яку воно має вагу – схоже, незрозуміло самим депутатам.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Конфліктна сесія у Чигирині: депутати заборонили будівництво підприємств підвищеної еконебезпеки