Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Кабміні розроблять проект Указу Президента про створення парку «Холодний Яр»
19 липня 2016, 17:09 Друк

254У Міністерстві екології та природних ресурсів України беруться розробити проект Указу Президента щодо створення на території Черкащини національного природничого парку «Холодний Яр».

Про це йшлося сьогодні на засіданні у Верховній Раді, на якому обговорювали питання створення природно-охоронних території в Україні.

У засіданні під головуванням першого віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко взяли участь Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль, а також представники керівництва району та громади Кам’янщини.

Сьогодні площа заповідних територій не перевищує 6 % від площі України, що в рази менше, ніж в країнах Євросоюзу. Згідно ж із затвердженою державною Стратегією регіонального розвитку до 2020 року та, враховуючи програму Президента, що була ухвалена два роки тому, перед Україною стоїть завдання: збільшити природно-заповідний фонд у 2017 році до 11 % від площі усієї держави. Це, звичайно, як відзначає Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, значно нижчий показник, ніж в інших країнах ЄС. Проте, за підтримки лідерів держави, до 2021 року ці площі вже мають сягти до 15 %.

– Національно-природничий парк «Холодний Яр» важливий, насамперед, як історичний майданчик, – зазначає Остап Семерак. – Бо це території трипільської культури, гайдамацьких повстань, боротьби бійців УПА під час Другої світової війни. Саме тут в 20-і роки минулого століття формувалися національно-визвольні рухи. Нині ті історичні події, які розгорталися в Холодному Яру, вивчаються та описуються. Ми маємо відслідковувати таке історичне надбання нашого народу, популяризувати цю місцевість. При правильному плануванні й стратегії відбувався, так би мовити, правильний розвиток Черкаського регіону, як це сталося з курортом Буковель у Карпатах.

Від створення природно-охоронних територій на теренах України та Черкащини зокрема виграли б також й місцеві села з громадами, переконана перший віце-спікер Верховної Ради України Ірина Геращенко.

– Сьогодні у Черкащини є унікальна можливість приєднатися до світового політичного тренду щодо поціновування природніх багатств, зокрема створення національно-природничих парків, – говорить перший віце-спікер Верховної Ради. – Для регіону це додасть туристичної привабливості, дасть змогу розвивати малий та середній бізнес, а також залучати громадськість до вивчення історії. Оскільки території, на яких планується створення парку, є одним із осередків нашого національно-визвольного руху. Відвідуючи ці унікальні місця, українці зможуть відчути сам дух епохи.

В області ще з 2014 року працюють над створенням парку «Холодний Яр», відзначає перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. Оскільки це є одним із стратегічних напрямків розвитку Черкащини якраз є охорона довкілля й розвиток природно-заповідного фонду.

– Вже маємо певні напрацювання у цьому напрямку, – відзначає Віталій Коваль. – Так, вперше за роки незалежності обласна рада затвердила програму охорони навколишнього природного середовища Черкащини на 2016-2020 роки. Її ми розробляли спільно з науковцями й громадськістю. Крім того, Стратегією розвитку Черкащини передбачено створення парку «Холодний Яр». ОДА послідовно виступає прихильником його створення. З червня 2014 року як голова робочої групи облдержадміністрації брав участь у низці засідань, зокрема й виїзних, на яких спілкувався з громадами сіл Кам’янщини. Люди переживають, зокрема лісники, за робочі місця. Сьогодні, окрім того, що є позиція обласного управління лісового та мисливського господарства, подекуди стикаємося і з несприйняттям громадськості. Водночас за останні три роки ми втричі збільшили історично-культурно-просвітницькі заходи в Холодному Яру. Це стало поштовхом до популяризації цих місцин. Тож у подальшому будемо активно співпрацювати з Мінекології над розробкою проекту Указу Президента.

У свою чергу представники Держлісагентства України та обласного управління лісового та мисливського господарства в цілому підтримали ідею створення парку. Землі під нього пообіцяли виділити із власних володінь та за рахунок земельного запасу.

За інформацією Черкаської ОДА


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Кабміні розроблять проект Указу Президента про створення парку «Холодний Яр»