Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Завдяки програмі ООН в амбулаторії Трушівців – нове обладнання
19 липня 2016, 17:27 Друк

2 -300x200Стоматологічне обладнання, рентген-апарат та гінекологічне крісло оновили «арсенал» сільської амбулаторії Трушівців Чигиринського району. Це стало можливим завдяки співпраці місцевої влади і жителів села з міжнародними структурами в реалізації проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду-ІІІ».

– Чигиринський район бере участь у проекті вдруге, тому громади і керівництво району активно використовують методологію проекту. Влада всіляко сприяє в розвитку різних громад, і не тільки тих, що стали учасниками проекту, – зазначила координатор проекту від ПРООН Ганна Бабкова. – Що ж до Трушівців, то, як показав час, громада цього села – досить розвинута і перспективна.

Трушівський сільський голова Анатолій Вовкогон розповів, що сільська рада взяла активну участь у проекті: сприяла у самоорганізації громадян, підготовці документів на конкурс.

– Умови проекту такі: селяни визначаються із проектом, який вони хотіли б реалізувати, створюють свою громадську організацію, виходять із відповідними пропозиціями на органи місцевого самоврядування, – розповів Анатолій Митрофанович. – Ті громади, які виграли в конкурсі, отримали для свого проекту 75-відсоткове фінансування від ЄС і ПР ООН! У нашому випадку це – близько 200 тисяч гривень із загальної суми в 271 тисячу гривень. 20 відсотків – це кошти місцевих бюджетів (понад 44 тисячі гривень – сільського, 10 тисяч – районного і 6,4 тисячі – обласного), ще 5 відсотків (13,5 тисяч гривень) за умовами проекту збирають самі жителі населеного пункту.

В усіх кутках села було проведено збори, в яких взяло участь усе доросле населення села: 392 особи з 425 осіб, які живуть у селі. Вони створили громадську організацію «Трушівці», зібрали необхідні для внеску в проект кошти.

– Наше село – практично в центрі Чигиринщини, – розповіла керівник громадської організації, фельдшер місцевої амбулаторії сімейної медицини Тетяна Вдовенко. – Але медичне обладнання у нас було дуже застаріле, тому жителі шукали допомоги, в тому числі стоматологічної, гінекологічної в інших місцях. Тому ми, жителі Трушівців, на зборах громадської організації вирішили, що першочерговим для нас є придбання нового медичного обладнання.

Особливо в селі пишаються новою стоматологічною установкою, адже для жителів сільської місцевості саме стоматологічні послуги часто є малодоступними. Трушівці ж уже мають добре відремонтоване приміщення амбулаторії сімейної медицини. Тепер у сучасному приміщенні – ще й сучасне обладнання. Як зазначив сільський голова Анатолій Вовкогон, Трушівцям пощастило ще й тим, що до району приїхала молода сім’я, в якій жінка, Юлія Радченко, – лікар-стоматолог. Дітей і деяких пільговиків (наприклад, учасників АТО) у стоматологічному кабінеті обслуговують безкоштовно, для інших – досить помірна плата. Тож лікування зубів у селі зараз – на рівні обласного центру.

Джерело: Рідна Черкащина


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Завдяки програмі ООН в амбулаторії Трушівців – нове обладнання