Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Будинок-привид у Чигирині може завалитися
21 липня 2016, 16:47 Друк

привид-424x309До своєї квартири Галина Яременко приходить кілька разів на місяць. Та й то для того, щоб перевірити чи не вкрали її старий телевізор. Останні 10 років жінка змушена винаймати кімнатку в гуртожитку чигиринського технікуму, де працювала останні роки. Адже у квартирі мешкати вкрай небезпечно, йдеться у сюжеті “Подробиць”.

“Ну, боюся я тут жити. Ви ж самі бачите, що нема, як спати, і все моє пропадає тут, бо нема куди перевозить хіба я тут би оце не жила”, – говорить Галина Яременко, мешканка будинку.

Цей двоповерховий будинок був зведений у 1960-х роках. А заселяли сюди співробітників Ресу. До початку двохтисячних тут проживали 16 родин. Нині ж – лише дві постійні мешканки – Ніна Карпівна та її собака Лайка.

Квартира Ніни Карпівни більше нагадує барлогу. Тут сиро й темно. В одній з кімнат нещодавно обвалилась стеля. З комунальних зручностей – тільки світло. Та за останнє десятиліття пенсіонерка вже звикла до таких умов і самотності. Хоча зізнається: якби була альтернатива – переїхала б без вагань.

“Я згідна на якийсь любий приватний сектор, щоб мені дали невеликий будинок. Мені не надо там такого”, – говорить Ніна Карпівна, мешканка будинку.

Та альтернативи немає. Пані Галина показує документи на квартиру і прописку у паспорті. Вони є у всіх власників квартир. Роками люди оббивали пороги мерії з проханням відремонтувати будинок. Та на всі запити у чиновників була лише одна відповідь – будинку за такою адресою у Чигирині не існує.

“Ось паспорт на державну квартиру, а ось договір на квартиру. – А що вам у міській раді сказали? – Геть будинку немає, будинок-невидимка, тут тобі є, а тут тобі нема”.

Міський голова пояснює: щоб відремонтувати будинок – необхідно його взяти на баланс міста. Та документів на нього немає ні в місцевому відділі ЖКГ, ні в архіві. Чому так сталось. Чиновник відповісти не може.

“Його ще в 84 роках взяли і зняли з балансу комунальне господарство, зараз проставити на баланс ми не можемо тому що він аварійний”, – говорить Степан Буханець, міський голова міста Чигирин.

Зобов’язати мерію взяти будинок на баланс може тільки суд. Та для того, щоб подати позов – мешканцям потрібен хоча б паспорт об’єкта. А його у них – теж немає.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Будинок-привид у Чигирині може завалитися