Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Родина переселенців з 11 дітьми обрала за другий дім Чигиринщину
25 липня 2016, 10:32 Друк

9-16-768x512Багатодітна родина Галузо переїхала з Донецької області в Боровицю, що на Чигиринщині, рік тому. Ігор та Оксана мають 11 дітей. Старшій Анні 24 роки, вона вже одружена і має чотирирічного сина, тож лишилася з сім’єю на Донбасі.

Наймолодша донечка Агнеса народилася вже під час війни, їй лише півтора рочки, пише Нова Доба.

Їхали з Донбасу всією родиною (11 осіб) на старенькому «Нісані».

– Буквально один на одному, – згадує Ігор, – але нічого, доїхали.

Спочатку багатодітна сім’я оселилася в Києві, потім – у селі Гайках-Ситенських, що на Рівненщині. І лише згодом вирішили облаштуватися на Черкащині. Причиною переїзду родини в центральну Україну стала не лише війна. Одна з донечок, сімнадцятирічна Іринка, хворіла на онкологічну хворобу – саркома Юінга. Спочатку на лікування дитину возили в Донецьк.

Потім мандрівки на окуповану територію ставали все небезпечнішими.

– Чого варті лише численні блокпости, які треба було проїхати? – Розповідає пані Оксана. – А ще обстріли й абсолютна невизначеність.

Тож сьогодні Іринка лікується в Національному інституті раку в місті Києві. Грошей катастрофічно не вистачає. Родина Галузо живе на низку соціальних виплат, що разом складають близько 12 000 грн, частина з яких іде на оплату комунальних послуг помешкання, залишеного на Донеччині. Ігор займається ремонтом будинку, в якому мешкає родина сьогодні. «Власноруч зробив добудову, – посміхається чоловік, – поставив бойлер. Усе для того, щоб дітям було зручно». Оксана, аби виживати в непростих умовах разом із дітьми, обробляє город в 10 соток.

– Своя картопля, морква, буряк, – перелічує пані Оксана, показуючи доглянуті грядки, перемежовані чорнобривцями і нагідками, а Ігор посміхається: «Дружина квіти любить».

Подобається родині Галузо в Боровиці, їм допомагає сільська громада, поважають люди. Але Ігор та Оксана дуже чекають, коли закінчиться війна, щоб повернутися на рідний Донбас. А ще мріють про одужання Іринки і впевнені, що, незважаючи ні на що, все буде добре.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Родина переселенців з 11 дітьми обрала за другий дім Чигиринщину