Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Холодноярських отаманів прагнуть реабілітувати
29 серпня 2016, 14:23 Друк

Holodnyj-YArАпеляційний суд Київщини розглядає справу про реабілітацію отаманів Холодного Яру. Серед них лідери повстанських загонів — Ларіон Загородній, Денис Гупало та Іван Грисюк. 1923-го радянська влада визнала їх злочинцями, які вбивали мирне населення на території Черкащини.

Клопотання про реабілітацію до суду передала Черкаська облрада.

— За нашими законами отамани не підлягають реабілітації. Бо є звинувачувальний вирок 1923 року. Він враховується нашим кримінальним кодексом. Потрібно змінювати законодавство, — кажуть у прокуратурі Київської області. — Це намагалися зробити ініціатори декомунізації. Стверджували, що холодноярці боролися проти комуністичного режиму і стали його жертвами. Але не розробили процедури реабілітації постраждалих від комуністів.

Отаманів Холодного Яру вперше могли реабілітувати 1994-го. Однак прокуратура Київської області відмовилася переглядати справу.

Холодний Яр — лісовий масив на території Чигиринського й Кам'янського районів Черкащини. 1918 року тут почалося повстання селян за незалежність України від Російської імперії. За рік проголосили створення Холодноярської республіки. Вона охопила 25 сіл. Були військові загони чисельністю в 15 тисяч людей. Ними керували отамани.

Ларіон Загородній очолював республіку 1922-го. Того ж року з іншими отаманами його заарештували. Радянська влада засудила до розстрілу. У лютому 1923 року Загородній із товаришами підняли бунт у Лук'янівській в'язниці, де чекали вироку. Захопили 14 рушниць із набоями. Вели бій 4 год. Потім покінчили життя самогубством.

Джерело: Газета по-українськи


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Холодноярських отаманів прагнуть реабілітувати