Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринські лісівники експериментують і вже готуються до посадкової кампанії
18 жовтня 2016, 15:27 Друк

1476776102 1Щоб раніше розпочати посадкову кампанію навесні, чигиринські лісівники переносять лісові розсадники на легші грунти. Це дасть можливість швидше підготувати посадковий матеріал і посадити його у вологу землю. Про це інформують в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

Раніше сіянці дуба вирощували у Яничанському лісництві, де багатший ґрунт. І навесні доводилося чекати, доки підсохне земля, щоб можна було викопати сіянці, не пошкоджуючи кореневу систему. А за цей час лісокультурні площі, де необхідно створити насадження, уже втрачали дорогоцінну вологу. Це, звісно, знижувало приживлюваність і якість самих насаджень. Тому цього року вирішили поекспериментувати і частково перенесли розсадник із вирощування сіянців дуба до Трушівського лісництва.

– У нас ґрунт бідніший, вода швидше сходить. А значить, зайти в розсадник можна буде раніше. Досвідчені лісівники знають – чим раніше посадиш, тим кращий буде результат, – розповів лісничий Трушівського лісництва Андрій Приходько.

Тут дуба посіяли небагато – близько 0,2 га, щоб розпочати посадкову кампанію. Адже у Матвіївському та Яничанському лісництвах від розсадників не відмовилися. Їхній посадматеріал буде використано пізніше для посадки.

– Нам головне – якомога раніше посадити сіянці, доки не зійшла волога. Це запорука міцних здорових насаджень, – відзначив директор ДП «Чигиринське лісове господарство» Роман Фендюр.

Подібний експеримент чигиринці проводять і з сосновими сіянцями. А весна покаже, наскільки він буде успішним. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринські лісівники експериментують і вже готуються до посадкової кампанії