Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні спростили процедуру об’єднання територіальних громад
14 лютого 2017, 15:59 Друк

10-24Минулого тижня, 9 лютого, Парламент України спростив процедуру добровільного об’єднання територіальних громад. Про це йдеться в проекті Закону України №4772 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо добровільного приєднання територіальних громад)».

Законопроект спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до вже створеної об’єднаної громади. Він сприятиме формуванню справді спроможних громад, відповідно до затверджених Перспективних планів без порушення Методики формування таких громад.

За це рішення проголосував 241 народний депутат.

Законом, зокрема, визначаються параметри, після досягнення яких новостворена територіальна громада може вважатись спроможною. Така громада має бути створена навколо центру, визначеного Перспективним планом формування територій громад області, і в ній повинно проживати не менше половини мешканців від кількості, передбаченої Перспективним планом.

Кожна наступна територіальна громада об’єднується з цією громадою за спрощеними процедурами. Також у приєднаних територіальних громадах проводяться вибори депутатів ради об’єднаної громади, у той час, як вибори голови об’єднаної громади не проводяться. Таким чином, у раді новоствореної громади будуть представники від усіх територій.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні спростили процедуру об’єднання територіальних громад