Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Prozorro в області заощадило понад 100 млн грн
24 лютого 2017, 10:20 Друк

1487919071 3 in-e1487861277226Кількість торгів у Prozorro на Черкащині поступово збільшується. В минулому році, з початку дії Закону України «Про публічні закупівлі», за 5 місяців оголошено близько 7 тисяч тендерів, тоді як лише за 2 місяці цього року – 4,18 тисяч тендерів, повідомив заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань.

– За час дії системи електронних публічних закупівель Prozorro на Черкащині, маємо понад 100 млн грн економії, – говорить Ярослав Березань. 

– Нині «прозорою» системою користуються все більше замовників області. Аналізуючи результативність бачимо, що на деяких закупівлях можна заощадити подекуди більше 50 % від ціни. Нещодавній приклад перемоги, який навів перший заступник міністра 

Мінекономрозвитку Максим Нефьодов щодо закупівель Черкаського водоканалу свідчить, що заощадити можна навіть понад 70 %. У середньому ж економія завдяки електронним торгам становить 10-15 %. Кількість підприємців, які бажають співпрацювати з державою, зростає. Тож замовники, зрозуміло, мають все ширший вибір та більше можливостей для заощадження бюджетних коштів. 

Станом на сьогодні через систему Prozorro в області оголошено 12,62 тисяч закупівель на понад 9 млрд грн. Із них вже завершено 9,98 тисяч торгів. Найбільшу питому вагу, а це 50,3 %, становлять закупівлі робіт. Їхня очікувана вартість 4,54 млрд грн. На товари припадає 33,7% тендерів, на загальну суму 3,01 млрд грн, послуги – 16,3 % (1,47 млрд грн).

Найбільшу кількість тендерів оголошено структурними підрозділами Черкаської ОДА, та їх підпорядкованими установами.

Відзначимо, профільний Департамент ОДА продовжує надавати роз’яснення розпорядникам коштів області щодо проведення допорогових державних закупівель через електронну систему. А також постійно співпрацює з підприємцями, громадськими організаціями та журналістами. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Prozorro в області заощадило понад 100 млн грн