Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Мельниках переселенці з Донбасу заснували керамічне виробництво
28 лютого 2017, 19:20 Друк

c785cd5c2d3a0f4aa5335b07301ff86cНа Чигиринщині у селі Мельники переселенці з Донбасу запровадили власне виробництво кераміки. Вони отримали 40 тис. грн стартового капіталу для того, щоб розпочати власний бізнес. Кошти надали у межах конкурсу мікрограмів «Село: кроки до розвитку». Його провели на Черкащині минулого року, повідомляє "ГромЧе" з посиланням на «Прочерк».

Вимушені переселенці з Донбасу Сергій та Ірина Мельники заново знайшли себе у відповідному селі – Мельники Чигиринського району. Там вони запровадили серійне виробництво кераміки, властивої для Чигиринщини, але виготовленої із застосуванням сучасних технологій.

– Гончарство тут, на Холодноярщині, – традиційний промисел. Але всі чомусь віддають перевагу старому доброму гончарному колу. Через це керамічні вироби місцевих майстрів, як правило, дорогі й більше сувенірні. Ми ж, використовуючи сучасні технології та потужний станок, придбаний за кошти гранту, виробляємо посуд мало не вдесятеро дешевший і якісніший, – хвалиться Сергій.

Майстер демонструє деякі зі своїх виробів: ось кухоль із візерунком, виконаним на станку, з поливою, ось такий самий – без поливи. А ось – «куманець», бубликоподібна посудина, яку кума надіває на руку і йде розливати гостям напої... Серед продукції Мельників – також тарілки, горщики, сувеніри, біжутерія, садово-паркова скульптура.

Подружжя збирається відкрити гончарний гурток для дітей.

– Такі гуртки подекуди існують, але, знов таки, малих навчають передусім роботі на гончарному колі. Це – дуже добре, це народна творчість. Але як же сучасні технології? Ми ж хочемо, щоб наші вихованці ставали, передусім, технологами, – каже Сергій. – Технології – це дуже цікаво! Ось, приміром, для чашки потрібна не одна якась глина, а цілий комплекс глин. І дитина зможе, діставши різного матеріалу, сама зробити собі, приміром, чашку!


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Мельниках переселенці з Донбасу заснували керамічне виробництво