Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Мінекології повідомили про спротив створенню національного парку «Холодний Яр»
28 лютого 2017, 09:33 Друк

8bМіністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в інтерв'ю виданню«Тиждень» розповів, що площі природно-заповідних територій мають бути збільшення майже вдвічі уже до 2020 року. Проте цьому перешкоджають органи місцевого самоврядування. Зокрема, схожа ситуація, за словами мінекології, відбувається на Черкащині.

-        Сьогодні ми працюємо над розширенням їхньої площі й плануємо до 2020-го збільшити її з 6% майже вдвічі. Таке завдання поставив Президент, і це - наше зобов'язання в межах європейської інтеграції, - сказав міністр.

Водночас, він зауважив, що збільшенню території природно-заповідних зон, а, подекуди, визначенню їхніх меж, перешкоджають органи місцевого самоврядування, та навів кілька прикладів. Серед них – Холодний Яр на Черкащині.

-        Скажімо, у Дніпровсько-Тетерівському національному природному парку (мисливські угіддя Януковича в Сухолуччі (Київщина) досі шалений спротив лісників і чиновників. З приводу Холодного Яру (Черкащина), де, крім природних перлин, є пам'ятки історії та культури, Черкаська облрада під тиском якихось угруповань із лісової галузі приймає рішення про недоцільність чи передчасність створення там національного природного парку, - розповів Остап Семерак.

Також для Мінприроди залишається актуальним питання природоохоронного моніторингу  тимчасово окупованих територій та підрахунку завданих довкіллю збитків.

-        Нам складно визначити, в якому вони (заповідники та НПП – ред.) стані. Ми тільки може здогадуватися про стан справ й отримуємо інформацію від очевидців, які звідти приїздять. Улітку російські агресори на території національних природних парків у Криму проводили військові навчання, тому можна собі уявити, що там після ракетних стрільб із флорою й фауною. Це варварське ставлення до української території. Вони підсвідомо розуміють, що то не їхнє, тому нищать, - зазначив міністр екології та природних ресурсів України.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Мінекології повідомили про спротив створенню національного парку «Холодний Яр»