Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Про захист першоцвітів наголошує чигиринська районна влада
07 березня 2017, 10:52 Друк

1488880119 244633-svetikДнями у Холодному Яру почав рясно квітнути підсніжник складчастий. Цього року охороняти територію цвітіння зголосилися понад 70 черкаських студентів та волонтерів. Про захист наголошують і у прес-службі Чигиринської районної адміністрації.

«Весняні первоцвіти. Що може бути ніжніше і красивіше після довгої зими? Це - безцінний дар природи, перша посмішка весни, найперші вони прагнуть дотягнутися до сонячних променів, - зазначили на сайті Чигиринської РДА та райради. -  Ці рослини знаходяться на межі зникнення та занесені до Червоної книги України. При зриванні стебла з трьома первоцвітами гинуть 45-60 цибулин, ушкоджуються сусідні рослини. А для того, щоб з насіння виросла повноцінна конвалія необхідно 7-8 років. 
Наша мета – привернути увагу до проблеми збереження ранньоквітучих рослин, а також сформувати у підростаючого покоління природоохоронні навички та почуття відповідального ставлення до природи. 
Ця питання стосується не лише дітей і молоді, а й дорослого населення. Адже реалізація первоцвітів відбувається саме цією верствою населення. За незаконний збір та продаж первоцвітів передбачена адміністративна відповідальність та накладення штрафних санкцій, але це не зупиняє суспільство... 
Перші весняні квіти стають своєрідним елементом наживи, саме наживи, а не збагачення. Скільки ж можна заробити на такій торгівлі? Напевне жоден продавець не став значно багатшим після цього весняного періоду. Причому значна кількість зірваних підсніжників та інших первоцвітів до моменту збуту всієї партії товару втрачає товарний вид та в’яне. Тож задумаймось, чи варто порушувати природоохоронне законодавство заради невеликого прибутку.
Пам’ятаймо – те, що ми залишимо чи не залишимо для наступних поколінь залежить від нашого вибору!» 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Про захист першоцвітів наголошує чигиринська районна влада