Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Мельниках навчали, як вирощувати еко-продукти
07 квітня 2017, 08:11 Друк

337556Еко-продукти на своїй ділянці – це легко та просто. Озброївшись таким гаслом у Мельниках на Чигиринщині учениця всесвітньо відомого агронома Зепа Хольцера навчала селян та містян новітнім методам господарювання, повідомляють у сюжеті телеканалу «Рось».

Пані Олена – колишня киянка. П’ять років тому вона разом із сім’єю переїхала до села Мельники. Потреба вирощувати еко-продукти з’явилася тоді, коли її сім’я перейшла на сироїдіння. Перші кроки у сільському господарстві жінці давалися нелегко. Каже, на практичний семінар прийшла почути відповідь на багато запитань.

Учасників семінару навчали азам пермакультури – науці, яка сповідує господарювання у гармонії з природою. Суть технології у мінімальному втручанні в процес росту рослин та повній відмові від сільськогосподарської хімії. Своїми знаннями із присутніми поділилася учениця агронома-революціонера Зепа Хольцера Тетяна Динер. Упродовж 12 років вона вивчала ази ведення природного сільського господарства у Німеччині та Австрії.

За принципами пермакультури сіяти овочі, якщо це дозволяють кліматичні умови, слід у так звані високі грядки – півтораметрові насипи чорнозему та компосту. На території, де проводили семінар, такі грядки практикують і показали учасникам семінару. Еко-обійстя упровдовж 6 років розбудовує пан Володимир. Доторкнутися до природи і вирощувати продукти без зайвих зусиль – було його мрією.

У Мельниках у пана Володимира з’явилося багато однодумців. З його слів, здебільшого це так звані еко-переселенці – люди, які з великих міст переїхали у село.

Учасникам семінару розповідали, як з піщаної, солончакової землі, можна зібрати хороший врожай. Кажуть, почерпнули чимало корисних ідей.

Нині на еко-обійсті в полі є одна автентична хатинка. Пан Володимир сподівається, що невдовзі йому вдасться побудувати ще декілька, щоб мати змогу не лише ділитися з містянами досвідом на таких семінарах, а й приймати їх на відпочинок серед природи. А агроном Тетяна Динер закликає усіх, хто втомився від міського життя, зробити маленьку грядочку для релаксу душі.

ВІДЕО СЮЖЕТУ ПЕРЕГЛЯНУТИ ТУТ.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Мельниках навчали, як вирощувати еко-продукти