Чигиринські школярі знайшли давню кераміку на берегах Дніпра
10 квітня 2017, 10:49 Друк

17758376 1524403104293867 6992142709385703814 oНещодавно вихованці гуртка «Скіф» Чигиринського НВК І-ІІІ ст №2 провели експедицію до берегів річки Дніпро. Діти відпочили і помилувалися краєвидами рідного краю і віднайшли, з історичної точки зору, цінний скарб, повідомляють «Чигиринські вісті».

Юні пошуковці знайшли велику кількість фрагментів кераміки Києво-черкаської* та Черняхівської культур, фрагменти посуду скіфського періоду, а також розтиральники і рештки кам’яних сокир.

Всі знайдені експонати будуть відреставровані та розміщені в шкільному історико-мистецькому центрі “Подих часу”.

«Цей похід був дуже цікавим та захоплюючим, – згадує Яна Москальова. -  По обіді нам вдалося віднайти багато цікавих керамічних уривків із своєрідними орнаментами. Як виявилося, деяким із них майже 4 тисячі років. Емоцій у мене було безліч і всі вони позитивні! А ще я вперше потрапила на, так звану, «косу» та мала змогу перейти по ній на острів»

Юля Назаренко ділиться, що найбільше сподобалося їй: «По-перше, це цікаво проведений час із своїми друзями та знайомими. По-друге, похід на острів, від якого відступила вода, дивував чудернацькими коренями дерев, які оголилися з-під води та розсипом білих мушль, схожих на квітковий луг. А ще дуже вражає, коли знаходиш давні глиняні уламки із цікавими уривками візерунків і маленькими отворами та розумієш скільки цим знахідкам років!»

 «Була можливість відчути себе археологом на розкопках. Коли ми збирали черепки, то було неймовірне відчуття того, що ти тримаєш у своїх руках частинку історії , якій вже більше 4 тисяч років.Цей похід запам’ятається мені надовго!» – пише Добровольська Марія

Для довідки:

*КИЄВО-ЧЕРКАСЬКА КУЛЬТУРА— неолітична культура у лісостеповій Наддніпрянщині. Датується другою половиною V — початком III тис. до н.е. Сформувалася на місцевій основі під впливом бузько-дністровської культури. Населення, яке створило її, споруджувало в основному підпрямокутні наземні житла, рідше напівземлянки каркасної конструкції з жердин. Керамічні вироби — це здебільшого гостродонні та плоскодонні посудини й горщики з гребінцевим, накольчастим та прокресленим орнаментом. Знаряддя праці зроблені переважно з кременю. Змінилася трипільською та середньостогівською культурами. ( Малий словник історії України)


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям

Інші статті: