Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Видання про Холодний Яр увійшло у п’ятірку книг, які варто прочитати кожному українцю
11 квітня 2017, 09:54 Друк

764927 1 w 5905 книг, які варто прочитати кожному українцю, про історію та видатних діячів історії України нещодавно опублікувала Gazeta.ua. Такий список склали за порадами видавців із Черкас. До переліку увійшло видання "Холодний Яр" Юрія Горліса-Горського.

1. "Стежинами великого Тараса" Ірини Прилуцької, видавництво "Інтролігатор"
Це книга-альбом про біографію Тараса Шевченка. Вперше видана у 2010 році. Крім біографії, видання цінне унікальними світлинами родичів, друзів, жінок письменника. Також текст доповнюють сучасні світлини місць, де бував Шевченко.
Книга видана українською та англійською мовами. Багато примірників замовила українська діаспора Канади та США.

2. "Холодний Яр" Юрія Горліса-Горського, видавництво "Інтролігатор"
Це єдине в Україні видання, де зібрані всі твори Юрія Горліса-Горського – "Холодний Яр", "Отаман Хмара", "Аве диктатор" та "Спогади". Зокрема, історичний роман "Холодний Яр" про повстанський рух Української народної республіки та Холодноярської республіки за українську державу. Події відбуваються на теренах сучасних Черкаської, Кіровоградської та Вінницької областей, у Києві, Полтаві й на території тодішньої Польщі. "Книга буде цікава для всіх, хто хоче дізнатися справжню історію українського народу", - зазначають видавці.

3. "Листування Тараса Шевченка", видавництво "Брама-Україна"
Видання увійшло у 20 найкращих книг форуму видавців у Львові, увійшла до короткого списку Всеукраїнського рейтингу "Книжка року-2014" в номінації хрестоматія. Це перше від 1929 року перевидання листування Тараса Шевченка. Раніше цю тему науково опрацювали Сергій Єфремов і його колеги. У виданні подали ілюстрації до текстів та оригінальні вкладки-коментарі до тексту із видання 1929 року. Книга має понад 1000 сторінок: половина – листи Шевченка, а інше – наукові коментарі до них.

4. "100 днів полону, або позивний 911" Валерія Макеєва, видавництво "Брама-Україна"
У книзі автор сповідується про те, як був на воєнному Сході України та перебування у полоні так званої ЛНР. Валерій Макеєв за домовленістю приїхав на окуповану територію. Хотів звільнити полонених, яких утримували в Краснодоні. Але скоро сам опиняється в полоні. Валерій Макеєв відверто говорить про ополченців, російських десантників, допити, психологічні приниження та катування.

5. "Зажинок" Василя Симоненка, видавництво "Брама-Україна"
До книги увійшли вибрані твори легендарного письменника з Черкас Василя Симоненка. Також спогади його колег та друзів, ксерокопії рукописів та листів. У виданні надруковані фотографії з архіву родини Симоненків. Також додали компакт-диск із записом голосу поета, відеофільмами про героїв його нарисів, місця перебування поета в дні юності і під час відряджень. Із книги можна дізнатися історії створення віршів, новел, характерні риси особистості поета через спогади близьких людей.

Фото Gazeta.ua


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Видання про Холодний Яр увійшло у п’ятірку книг, які варто прочитати кожному українцю