Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Книгу про Холодний Яр видали без перекручень
13 квітня 2017, 08:07 Друк

44342 66652 kУ січні 2015 року оприлюднили листи вдови Юрія Горліса-Горського Галини Гришко та їхньої доньки Лариси — скарги на адресу Романа Коваля, який змінив авторський текст на власний розсуд, повідомляє «Літакцент».

Сім’я письменника була дуже засмучена змінами, які Роман Коваль зробив у “Холодному Ярі”, і хотіла, щоб він припинив друкувати перекручену книжку.

Усі видання від 1967 до 2016 року (тобто більше 15-ти книжок) подають різні варіанти тексту, спотвореного після смерті автора. Нарешті, ситуацію з «Холодним Яром» виправив «Клуб сімейного дозвілля».

Академічне видання, що вийшло друком в березні, вперше відображає всі прижиттєві версії від 1932 до 1938 року. У версії «Рекорду» 1938 року є виправлення автора, про які в Україні ніхто не знав. На жаль, упорядник знайшов лише одну з двох частин цього видання.

До книжки вперше додано ґрунтовний науковий коментар, укладений Сергієм Луніним. Про історію «Холодного Яру» читачам розповідає стаття «Археографічний аналіз». У чотирьох інших статтях «Холодний Яр» розглянуто як історичне джерело, а також наведено деякі зауваги щодо біографії автора.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Книгу про Холодний Яр видали без перекручень