Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Автору роману про Холодний Яр встановили пам’ятник на Кіровоградщині
19 квітня 2017, 18:51 Друк

2gorls 1У Кіровоградській області активісти встановили пам’ятник Юрію Горліс-Горському – автору книги «Холодний Яр». Він постав на околиці Розумівки, де відбувся останній бій отамана Чорного Ворона, інформує «День».

Пам’ятний знак на честь автора роману «Холодний Яр», очевидця і учасника визвольних змагань 1917—1920 років Юрію Горліс-Горському встановили кропивницькі активісти. Серед них – історики, митці, журналісти, викладачі, громадські діячі, об’єднані спільним прагненням зберегти історичну пам’ять про часи Національної революції. До них долучилися і патріоти із села Розумівка (Олександрівський район Кіровоградської області), яка входить до «географії» Холодного Яру.

Пам’ятник Горлісу-Горському розташували поряд із могилою його побратима — легендарного Чорного Ворона, який у 1920 році загинув у нерівному бою з кінною дивізією Будьоного. Саме Горліс-Горський, за переказами, одним із перших прибув на місце загибелі отамана Чорного Ворона, саме він у 1942 році ініціював вшанування пам’яті холодноярців, організувавши в Розумівці поминки. Про це розповів кропивницький історик Юрій Митрофаненко, дослідник історії Холодноярського руху.

Два тижні тому кропивничани вже навідувалися до місця поховання Чорного Ворона. Толокою вони упорядкували могилу, посадили калину, розчистили чагарники. Працюють над популяризацією історії свого краю і жителі Розумівки — коштом Фонду регіонального розвитку вони сподіваються прокласти дорогу до місця поховання Чорного Ворона, відтак сільський голова Розумівки Микола Христинко сподівається, що це місце буде внесено до туристичного маршруту «Шляхами української революції 1917—1921 рр.».

Авторами пам’ятника стали скульптори Віктор Френчко та Василь Ткаченко. Виготовили монумент коштом Благодійного фонду Станіслава Березкіна «Добротвір» та фермера із села Розумівка Володимира Шепелюка.

Офіційне відкриття пам’ятника відбудеться 29 квітня під час всеукраїнського вшанування героїв Холодного Яру.

ФОТО ОКСАНИ ЯКУНІНОЇ


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Автору роману про Холодний Яр встановили пам’ятник на Кіровоградщині