Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Могили героїв-холодноярців впорядкували викладачі та студенти з Черкас
24 квітня 2017, 08:08 Друк

01Напередодні заходів із вшанування борців за волю України, які традиційно відбуваються у квітні на Чигиринщині, майбутні історики на чолі з професором Анатолієм Морозовим та директором центру з вивчення пам′яток археології Андрієм Касяном прибули на Чигиринщину.

Про це інформує прес-служба Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.

У селі Мельники, де на сільському кладовищі поховані отамани Холодного Яру, встановили інформаційний банер та дороговкази. Вказівники ведуть через село і кладовище до місця поховання. Прибрано й самі могили.

Незабаром цими пам’ятними місцями пройдуть тисячі патріотів, що приїдуть до Холодного Яру вклонитися героям. Серед них буде і делегація Черкаського національного, яка вже третій рік поспіль бере участь у заходах.

Крім того, Черкаський національний університет долучається до проведення фестивалю «Холодноярська проща», який відбудеться 24–28 липня.

— Ми одні з перших в Україні провели міжнародну конференцію, присвячену 100-річчю подій Української революції 1917–1921 років, — розповів ректор Олександр Черевко. — Викладачі також активно досліджують цю тему. Підготовлені монографії, книги. Заплановані археологічні експедиції у місця розташування Холодноярської республіки.

Вчена рада навчально-наукового інституту історії і філософії університету включила до тематичного плану дослідні роботи студентів на цю тему. Університет також проводить круглі столи, конференції, присвячені повстансько-визвольному руху в Україні, і на Чигиринщині зокрема. У дні проведення Холодноярської прощі студенти кафедри військової підготовки та студентська рада університету візьмуть безпосередню участь у її організації.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Могили героїв-холодноярців впорядкували викладачі та студенти з Черкас