Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Облгідрометцентр: Заморозків у повітрі на Чигиринщині не було
26 квітня 2017, 11:24 Друк

заморозки-1Інтенсивне похолодання в середині квітня відбулося в результаті надходження арктичного повітря. Як наслідок, температура швидко знизилася, по всій області спостерігалися заморозки, випадали зливові опади у вигляді дощу та мокрого снігу, подекуди навіть встановлювався сніговий покрив.

Середньодобові температури повітря 3-7º, що на 3-6º нижче кліматичної норми на цей час і більше відповідають кінцю березня – початку квітня, про це пише «Дзвін» з посиланням на повідомлення начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя.

За даними метеостанцій області із 18 квітня на ґрунті та на висоті 2 см від поверхні ґрунту, а 21-22 квітня на більшості площ, крім північного-заходу та південного-сходу і у повітрі спостерігалися заморозки, інтенсивністю 1-5°, що в цей період вважається стихійним гідрометеорологічним явищем.

Варто зазначити, що заморозки створюють небезпеку для квітучих плодових дерев та їх зав’язі та рано посадженої городини, зокрема картоплі, в якої з’явилися сходи, для яких критичною температурою повітря є 1-2º морозу. Тому на Черкащині можуть бути проблеми з врожаєм ранніх фруктових культур — абрикосів, кизилу, вишень. Для решти культур загрози не було. Проте, заморозки якщо не перевищують критичну температуру, знижують врожай плодових на 10-15%. Пощастило лише Жашкову та Чигирину, де заморозків у повітрі не було.

Чергову, менш інтенсивну хвилю холоду слід чекати у кінці квітня на початку травня. Різкі коливання температури повітря викликають стрес не тільки для організму людини, а й для рослин.

Активне надходження тепла зумовить посилення вітру до 15- 20 м/с, що додаватиме дискомфорт та зумовлюватиме пересихання верхнього шару ґрунту. Тому, зараз так потрібні дощі, які до кінця місяця не очікуються. Дефіцит опадів на третині площ сходу області з початку весни вже становить до 70%.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Облгідрометцентр: Заморозків у повітрі на Чигиринщині не було