Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

"Доступні ліки": які чигиринські аптеки приєднались до державної програми
28 квітня 2017, 11:31 Друк

In-the-city-of-Izyum-launched-medical-reform-Dostupn-LCIВ Україні активно впроваджують програму «Доступні ліки». Часто в українців виникає чимало запить. Видання «Вмісті» спробувало пояснити механізм відшкодування коштів за лікарські препарати.

Є механізм відшкодування вартості виписаних ліків. Відшкодування відбувається як за рахунок державної медичної субвенції, так і за рахунок доплат коштів пацієнта. Взагалі в програмі задіяно більш як 150 найменувань лікарських засобів. Для більш як третини із них відшкодування відбувається повне, платитиме поліклініка, пацієнт не виймає гроші із гаманця.

Для іншої частини ліків повинно бути співфінансування: частково платить поліклініка фармацевтам наприкінці місяця по актах взаємної звірки виписаних та виданих ліків. Друга частина оплати проводиться пацієнтом біля прилавку аптеки при отриманні ліків. Безумовно, поки що трапляються випадки, коли люди похилого віку вважають будь-який виписаний рецепт безкоштовним, і на цьому грунті можуть виникати конфліктні ситуації.

В нормативні документи МОЗ ліки включені за міжнародними патентованими назвами. Візьмемо одну із них – АМІОДАРОН, форма випуску таблетки.

Фірма “ЛЕКХІМ-ХАРКІВ” випускає під назвою «Аміодарон», роздрібна ціна 43,31 грн, відшкодування 43,31 грн, доплата- 0.

Фірма “БОРЩАГІВСЬКИЙ ХФЗ” випускає під назвою «Аритміл», роздрібна ціна 33,70 грн, відшкодування 28,88 грн, доплата 4,83 грн.

Фірма-виробник із Словенії випускає під назвою «Аміокордін», роздрібна ціна 80,52 грн, відшкодування 43,31 грн, доплата 37,21.

Таким чином, є ліки без доплати для хворого, є ліки із доплатою 20% від ціни роздрібної, і є ліки із доплатою 50% вартості роздрібної ціни.

Ось такий механізм, він багатоспектровий, на відміну від соціал-популістичного: все безкоштовно. За те, що один громадянин отримає безкоштовно, інші громадяни заплатять за нього. Нічого безоплатного НЕ БУВАЄ. А саме високовартісне у цьому світі – це людське життя і здоров’я.

В Чигирині участь в програмі бере лише один суб’єкт підприємницької діяльності, що спеціалізується на продажі лікарських препаратів – це Черкаське обласне комунальне підприємство "Фармація".

Свою підприємницьку діяльність підприємство здійснює в трьох місцях міста. Саме в них жителі міста та району можуть скористатись урядовою програмою «доступні ліки».

Центральна районна аптека № 118 – м. Чигирин, вул. Дорошенка, 20

Аптечний кіоск в приміщенні центральної районної лікарні – м. Чигирин, вул. Замкова, 90

Аптечний кіоск в мікрорайоні «Новий Чигирин» - м. Чигирин, вул. Миру, 7 (біля приміщення колишнього кафе «Ковчег»)


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин "Доступні ліки": які чигиринські аптеки приєднались до державної програми