Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

5 місць, де можна знайти джерельну воду на Чигиринщині
24 травня 2017, 10:53 Друк

771960 3 w 590Більшість джерел в Черкаській області мають статус гідрологічних пам'яток природи та існують не одне сторіччя. Раніше козаки лікували рани саме джерельною водою, йдеться у матеріалі видання «Вмісті».

Джерела Свято-Троїцького жіночого монастиря

Адреса: вул. Короленка, 47, м. Чигирин (58 км від Черкас).

Історія монастиря розпочалася понад 500 років тому. Тоді монастир був притулком для поранених козаків. Рани воїнам лікували водою з диво-джерел. У часи СРСР монастир знищили, джерела пішли під землю. І лише в 2009 році їх знову відкрили. На території монастиря є 7 цілющих джерел. За легендою, джерело святої Варвари допомагало позбутися грошових боргів.

"Три криниці" в селі Суботів

Адреса вул. Зарічна, село Суботів, Чигиринський район, від центру села до криниць приблизно кілометр (56 км від Черкас).

Гетьманське село Суботів – відоме місце на Черкащині. У цьому селі є стародавня купальня і три криниці: Віри, Надії, Любові. Біля них розташований камінь із написом: "Три криниці викопані за наказом Богдана Хмельницького на честь спільної боротьби українського, російського і білоруського народів у визвольній війні проти польської шляхти". На цьому місці був шпиталь поранених козаків. Через певний час воду почали вважати святою.

Місцеві жителі називають їх "криницями кохання". Існує повір'я, якщо дівчина вип'є води з трьох криниць, то через 3 дні зустріне свого нареченого. Вода з криниць містить корисні елементи: бром і срібло.

"Живун", село Головківка

Адреса: село Головківка, Чигиринський район, по дорозі з села Медведівка на Головківку є вказівник (43 км від Черкас).

Між селами Головківка і Медведівка розміщується природний заповідник – Атаманський парк. У цьому парку є цілюще джерело "Живун", відоме ще за часів козацтва. Вода тут лікувально-столова і містить радон. Територія біля джерела обладнана альтанками і столиками.

Радонові води – мінеральні води різного складу, які містять радіоактивний газ радон. Лікувальну дію радону використовують протягом століття, ефективність і безпечність методу доведена науково.

"Дзюркало", село Мельники

Адреса: село Мельники, Чигиринський район, по автодорозі до Свято-Троїцького монастиря є вказівник (41 км від Черкас).

У складі води є радон, який застосовують у курортній терапії. Джерело в Мельниках – одне з найпотужніших за кількістю води на одиницю часу в Холодному яру. Біля джерела є альтанка і місце для відпочинку.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин 5 місць, де можна знайти джерельну воду на Чигиринщині