Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Чигирині лунали автентичні українські пісні
15 червня 2017, 06:45 Друк

3Всеукраїнський конкурс духовної пісні вже традиційно відбувся під час фестивалю VIRA FEST. Неймовірні голоси та музика заполонили фестивальну площу у Чигирині 3-4 червня.

Загальний призовий фонд Конкурсу склав 50 тисяч гривень. Учасники категорії «Аматори» демонстрували власний погляд на духовну пісню та музику у перший фестивальний день, 3 червня. Конкурс відбувся у двох вікових категоріях – «до 16 років» та «16 років і більше».  

– Ця автентика, ця духовність, ці пісні має велике значення нині. Побільше б таких фестивалів в Україні, – коментує оперна співачка, актриса, член журі пісенного конкурсу VIRA FEST Ірина Українець. – Це великий внесок у розвиток нашої молоді – вони слухають пісні наших бабусь та дідусів, вони по-новому відкривають духовність нашої країни, вони самі стають ближчими до неї.

Переможцями у категорії Аматори  «до 16 років» стали вокальний ансамбль «Квіткограй» (сучасна духовна пісня)  та дитячий хор кафедрального собору Архистратига Михаїла (автентична духовна пісня). Вони отримали відповідні дипломи та призи у розмірі 3000 гривень. Найкращим виконавцем у категорії Аматори «16 років і більше» став гурт «Козачка» (духовна автентична пісня). Соліст Олег Шнабський та ВІА ліричної та патріотичної пісні навчального центру Держприкордонслужби ім. Ігоря Момота «Оршанець» розділили друге місце (духовна сучасна пісня). Заохочувальну премію у розмірі 1000 гривень здобув колектив «Яворина».

– Мені дуже приємно, що я не тільки виступаю на VIRA FEST, а ще є і членом журі конкурсу пісні, - розповідає співак, Золотий Голос Грузії в Україні Шмагі Тагіашвілі. – На інших фестивалях здебільшого виконують естрадну пісню, а тут національну духовну українську пісню. Так можна оцінити не тільки голоси виконавців, а й саме багатство української культури.

На саму Трійцю, 4 червня, за перемогу у пісенному конкурсі VIRA FEST змагалися Професіонали. У запеклій боротьбі голосів серед солістів перемогу розділили аж чотири виконавці.  Це Анна Попович, Лера Бондаренко, Крістіна Жуковська та Владислав Федоряка. Кожен з переможців отримав приз у 2000 гривень.

Найчуттєвіше духовну пісню серед вокальних гуртів до 9 учасників виконав колектив «Стодивниця», а духовну сучасну пісню – гурт July 8. Вони отримали премії по 6000 гривень. Заохочувальні премії у розмірі тисячі гривень отримали гурти «Маківки», «Соняхи» та «Віночки» зразкового вокального ансамблю «Квітограй» та  гурт «НАОМІ». Рок-ватага «ДельТора» отримала приз глядацьких симпатій у розмірі 2000 гривень.

Переможцями у категорії «Духовна сучасна пісня серед колективів від 9 осіб» стала зразкова студія сучасної музики «Сузір’я». Переможці отримали грошову винагороду у розмірі 8000 гривень. Гурт «Фіалочки» зразкового вокального ансамблю «Квітограй» та Вокальний ансамбль «PERLYNA&freedom» отримали заохочувальні призи по 1000 гривень.

– Пісенний конкурс залишив просто неймовірні враження. Близько 60 колективів, починаючи від найменшеньких до людей поважного віку чуттєво співають духовні пісні. Це прекрасно, що відроджується українська пісня. Саме цей фестиваль є місточком між минулою історією і сьогоденням, – поділилася емоціями Таїсія Руснак – заступник генерального директора агропромислової компанії «МАЇС», що виступила Генеральним партнером фестивалю VIRA FEST.

Фестиваль VIRA FEST відбувся за ініціативи Громадянського руху «За процвітання Черкащини». Потужними співорганізатором виступила Чигиринська районна державна адміністрація.

– Цього року голоси учасників лунали потужно, як ніколи. І їм вдалося перетворити Чигирин у Храм під відкрити небом. Варто відзначити, що це стало можливим завдяки нашим партнерам  і ми вдячні Групі компаній «МАЇС»  та  особисто Сергію Миколайовичу Терещуку за незмінну підтримку, – відзначає голова Громадянського руху «За процвітання Черкащини» Наталія Нетовкіна.

Нагадаємо, на VIRA FEST цього року встановили рекорд України на патріотичному велосипеді. Також на Трійцю у Чигирині обрали найчарівнішу красуню та вперше організували велопробіг «Черкаси-Чигирин».


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Чигирині лунали автентичні українські пісні