Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Газета «Козацький край» присвятила спецвипуск Чигиринщині
26 червня 2017, 10:50 Друк

21Газета «Козацький край» надрукувала спецвипуск, який присвятили Чигиринщині. Видання реалізовує проект, присвячений 100-річчю Української революції. У рамках цього проекту висвітлюється історія і сьогодення окремо взятих регіонів України.

У спец номері у розділі «Історія» йдеться про те, як предки Гоголя і дружини Пушкіна разом на Черкащині козакували, як бронетранспортери УНР з черепами й кістками на броні йшли у бій під командуванням  бравого поручника з чигиринського Вітового, а чигиринець в оточеному Києві продовжував керувати церковним хором навіть після того, як йому відірвало ногу більшовицьким снарядом.

У розділі «Віра» журналісти писали про чигиринську церкву Петра і Павла, зведену на місці згорілої під час вторгнення турків і дивовижні знахідки на місці старої церкви. Також підготували матеріали про холодноярську церкву Петра Калнишевського, на куполах якої хрести «виростають» з тризубів, а в амвон вмуровано камінь, привезений із експедиції на Соловки, де в казематах монастиря тримали у неволі останнього кошового Запорізької Січі.

У розділі «Шана» – про всіх бійців з Чигиринщини, полеглих у боях новітньої війни на Сході – від десантника «Лєшого», полеглого в бою за Донаеропорт – до закатованого у застінках «ЛНР» айдарівця «Сєдого»… У розділі «Акцент» – про новини сьогодення, зокрема – про плани спорудження Меморіального комплексу «Хрест Волі» на честь Козацької і Військової Слави у Холодному Яру і про судно ВМС України «Чигирин», яке готується у подорож до берегів країн НАТО…

Додамо, що попередні спецвипуски газети було присвячено Херсонщині, Золотоніщині та Шполянщині.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Газета «Козацький край» присвятила спецвипуск Чигиринщині