Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У чигиринському музеї відкрили виставку жіночих оберегів
30 червня 2017, 13:43 Друк

p1670326У Чигирині вчора, 29 червня, відкрили виставку жіночих оберегів. На ній представили півтисячі жіночих прикрас з колекції дослідника Юрія Коваленка з Черкас. Це - дукачі з «бантами» і без, сережки, коралові намиста із срібними рифами та «пугвицями», срібні ланцюжки, хрестики, датовані ХІІ – початком ХХ століття, повідомляють на сайті НІКЗ «Чигирин».

«З найдавніших часів прикраси мали призначення оберегів. Дукачі, коралові намиста, згарди якнайкраще відповідали такому призначенню, - пише молодший науковий співробітник музею Богдана Хмельницького Любов Шмиголь. - Вони захищали жінку – продовжувачку роду – від злих сил, давали здоров’я і силу».

На виставці серед прикраси переважають дукачі. Вони представлені зразками з усієї України – від Закарпаття до Слобожанщини. Дукач – це прикраса у вигляді великої медалеподібної монети з металевим бантом, прикрашеним камінцями. Його носили на широкій стрічці на грудях під самою шиєю.

«Виготовляли ці прикраси сільські ювеліри, прозвані в народі золотарями. Це були звичайні селяни, які навчилися золотарському ремеслу. У вільний від хліборобської праці час вони виготовляли прикраси для односельців, - зазначає Любов Шмиголь. - Цікаво, що на Черкащині серед золотарів було багато жінок».

Виставка «Обереги жіночої долі: намиста, згарди, дукачі» експонуватиметься до кінця вересня. На відвідувачів чекають в музеї Богдана Хмельницького НІКЗ «Чигирин» (вул. Грушевського, 26).


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У чигиринському музеї відкрили виставку жіночих оберегів