Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Таємниці Холодного Яру досліджують студенти із Черкас і Кропивницького
31 липня 2017, 08:14 Друк

2Два десятки студентів із Черкас та Кропивницького взялися за дослідження історії скіфів на Черкащині. Вони розкопали кургани та Мотронинське городище в Чигиринському районі. Експедиція, як сподіваються дослідники, допоможе уточнити вік Холодноярського валу та з’ясувати нові подробиці життя прародичів українців, повідомляє «Урядовий кур’єр».

Студенти досліджують кілька курганів та з’ясовують, хто спорудив для захисту Холодноярський вал. Уже є перші знахідки — фрагменти глиняного посуду, залізні вироби та грецька кераміка.Розкопки Мотронинського городища тривають вже майже 30 років. З’ясовано, що вік стародавнього поселення — понад 2,5 тисячі років, його площа сягає 200 гектарів. Це його жителів ще Геродот назвав скіфами-орачами. Сьогодні роботу старших колег продовжують студенти. Для багатьох із них — це перший досвід розкопок, тому вчитися доводиться швидко. Знайти та зберегти знахідки молодим археологам допомагають учені Інституту археології НАН України.

Проте юних археологів не обминуло й певне розчарування: у розкопаному експедицією кургані виявили могилу, яка вже двічі була пограбована. Розриті також і сусідні поховання. Як стверджують фахівці, через недосконалість українського законодавства чорні копачі своїми несанкціонованими діями просто знищують історію.

Проте юні дослідники не втрачають надії, що подальша робота буде вдалою та проллє світло ще на багато холодноярських таємниць. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Таємниці Холодного Яру досліджують студенти із Черкас і Кропивницького