Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Жителі Чигиринщини простестували, Гайович їх слухав
01 серпня 2017, 08:08 Друк

На Чигиринщині через велику завантаженість автотранспортом руйнуються дороги, пише "Прочерк".

Починаючи з 2005 року експлуатація доріг в районі посилилась за рахунок того, що на повну потужність запрацював «НІБУЛОН». В перші роки трафік в сезон був не більший за 60 вантажних автомобілів на добу, сьогодні ж це число зросло до 700, оскільки до всього, ще й черкаський міст закрили на ремонт і через аварійний стан Тясминської дамби рух нею було обмежено. Всі ці чинники призвели до катастрофічного руйнування дорожного полотна.

Особливо постраждала обласна автомобільна дорога місцевого значення Чигирин – Стецівка – /Р-10/, що пролягає через село Галаганівку.

Інтенсивність автотранспорту тут зросла настільки, що страждати почала не тільки сама дорога, а й будинки чигиринців обабіч неї. До того ж біля дороги немає пішохідних доріжок, тому вантажівки створюють реальну небезпеку для людей в місті, які часто ходять дорогою на базар, чи в школу. Наразі мешканці Чигирина у відчаї.

На сьогодні вони не бачать іншого способу вирішити це питання, аніж громадським протестом – перекрити рух транзитного транспорту містом.

Варто зауважити, що проект підсилення вказаної дороги обраховується не менше, ніж у  12 млн. грн., у той же час міський річний бюджет складає лише 11 млн. грн., тобто перспектива отримати коштом громади нормальну дорогу з посиленням, яка не буде давати вібрацію на будинки і руйнувати їх, мало вірогідна.

Через надзвичайну ситуацію із дорогами в Чигиринському районі, на запрошення депутатів Чигиринської місцевої ради місто відвідав заступник голови Черкаської обласної ради, депутат Вадим Гайович.

Після цього відбулась нарада в голови ОДА за участю заступників голови Черкаської ОДА Віталія Коваля,  Костянтина  Омаргалієва, начальника управління транспорту Сергія Чубаня та керівника Служби автомобільних доріг області. За результатами голова ОДА підписав розпорядження, де доручив терміново виготовити і змонтувати заборонні знаки на виїзді з міста Черкаси у бік Чигирина, з метою спрямувати в об’їзд через Смілу важкий транспорт.

Згодом повинні такі ж знаки розробити та встановити на в’їзді в місто Чигирин.
Також готується звернення до Служби автомобільних доріг України, щоб вона дала відповідне доручення Кіровоградській обласній службі встановити такі ж знаки на в’їзді у Черкаську область.

Як зазначила Служба автомобільних доріг України, найкоротші терміни, в які можна встановити такі знаки, – тиждень в нашій області та місяць в Кіровоградській, враховуючи всю процедуру.

«Принаймні, це перші кроки для виходу з цієї тяжкої ситуації на дорогах Чигиринщини. Об’їзд транспорту через Смілу дозволить зняти соціальну напругу в регіоні. Наступний крок – треба шукати кошти на ремонт дорожного полотна, та врегульовувати питання реконструкції насосної станції, бо ця ситуація набуває загрозливого характеру для області в цілому», - зазначив Вадим Гайович.

Про це інформує прес-служба Радикальної партії.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Жителі Чигиринщини простестували, Гайович їх слухав