Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Коли писав книгу про УПА, Василь Шкляр знову «відчував подих Холодного Яру»
02 серпня 2017, 14:14 Друк

Під час написання своєї нової книги про УПА, що називається «Троща», письменник Василь Шкляр у селі Багатківці Теребовлянського району Тернопільщини знайшов хату, у якій Юрій Горліс-Горський писав свій легендарний роман «Холодний Яр».

Про це Василь Шкляр повідав під час фестивалю «Товмацька Січ» на рідній Черкащині, інформує «Козацький край» із посиланням на відео просвітницької медіа-групи «Воля.UA».

Як розповів пан Василь, коли писав свою «Трощу» – базувався на реальних подіях, що відбувалися на Тернопільщині 1947 року, зокрема – про бої УПА проти НКВД між селами Багатківці та Купчинці. Письменник каже, що подих рідного Холодного Яру відчував в усьому – і не лише в тім, що в одному з цих сіл, як виявилося, певний час жив Горліс-Горський. Зокрема, воїн УПА, який слугував прототипом головного героя «Трощі», воював у сотні УПА, яка називалася «Холодноярці». Шкляр підкреслює: від покоління й до покоління у плоті й крові українців той дух Холодного Яру. І як в УПА брали псевдо на честь повстанців Холодного Яру, так і в сучасній українській армії, що воює на Сході, є позивні «Гризло», «Гонта», «Чорнота», «Лютий», «Чучупак»…

До речі, Василь Шкляр заодно анонсував нову книгу, задум написання якої він виношує: вона буде присвячена Козаччині й Товмачу Шполянського району Черкащини.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Коли писав книгу про УПА, Василь Шкляр знову «відчував подих Холодного Яру»