Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині через спеку забруднюється повітря
21 серпня 2017, 10:03 Друк

0bd27c19ff54577e9d9ab8b3008fcf39Спека на Черкащині сприяє забрудненню атмосферного повітря та інтенсивному цвітінню води, повідомляють в Черкаському обласному гідрометцентрі.

На Черкащині сонячно, спекотно та сухо погода, завдяки антициклональну характеру погоди. Висока температура повітря, відсутність ефективних дощів, низька відносна вологість повітря (менше 30 % в денні години), сприяли висушуванню верхнього шару ґрунту та швидкому зростанню показника пожежної небезпеки, про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

На заході показник пожежної небезпеки утримується на рівні 4 та 5 класу, а на решті території області завдяки локальним грозовим дощам, показник пожежної небезпеки відповідає 2 та 3 класу. Варто відмітити, що із 12 серпня на Черкащині розпочався сезон полювання на пернату дичину, відповідно ризик виникнення пожеж збільшується. Мисливцям треба утриматися від розведення вогню у лісах та на торфовищах, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж.

Спекотна погода створює погіршення екологічної ситуації, метеоумови сприяють накопиченню в приземному шарі атмосфери шкідливих домішок, особливо це відчувається поблизу автобусних зупинок та транспортних розв’язок. За даними поста спостережень, рівень забруднення атмосферного повітря аміаком 18 серпня досяг 1,2 максимально-разової ГДК. Радимо весь вільний час знаходитися за містом, у паркових зонах та на узбережжі водоймищ. По можливості залишатися у прохолодних або кондиційованих приміщеннях, пити збільшену кількість води та обмежити фізичні навантаження.

Зростання рівня забруднення атмосферного повітря може сприяти загостренню хронічних хвороб, алергічним проявам, особливо у людей, які страждають захворюваннями органів дихання.

Через тривалу спекотну погоду зростає забрудненість води. Це пов’язано з інтенсивним розмноженням водоростей, зменшенням кисню та цвітінням води. При температурі води вище 25º і різкому зменшенню кисню можлива навіть загибель риби. У такий спекотний період самоочищення води слабке, концентрації забруднюючих речовин залишаються стійкими, зазначив Віталій Станіславович.

За прогнозом синоптиків, до кінця поточного тижня утримається суха, спекотна погода із температурними показниками вночі 16-21º, вдень 28-33º.
На зниження температурного фону на 3-5º та короткочасні, грозові дощі варто чекати на початку наступного тижня.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині через спеку забруднюється повітря