Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Україні знову подорожчають цигарки
31 серпня 2017, 08:05 Друк

dolya-kontrabandnykh-sigaret-dostiglaУ наступному році українських курців чекає чергове подорожчання акцизу на тютюнові вироби. За найскромнішими підрахунками пачка цигарок подорожчає на 7 грн. 20 коп, що принесе до державного бюджету додаткові 51,7 млрд. гривень, повідомляє DATA.ua

«Досвід 2016 і 2017 років, коли ставка специфічного акцизу щорічно зростала на 40%, показав, що такі темпи зростання мають досить позитивні наслідки: за перше півріччя 2017 року державний бюджет отримав від тютюнових акцизів 186 млрд. uрн., Що на 86% більше, ніж два роки тому. А реалізація цигарок за цей час скоротилася на 19%», - розповів Костянтин Красовський, завідувач сектором контролю над тютюном Українського інституту стратегічних досліджень МОЗ України під час прес-конференції на тему оподаткування тютюнових виробів в 2018 році.

У той же час експерти прогнозують, що попит на цигарки впаде на 4,6% і знизить рівень смертності населення через тютюнової залежності.

«Куріння в Україні вбиває до 100 000 людей щорічно. В країні один з найвищих відсотків передчасної смерті у людей у ​​віці до 65 років, в тому числі, через високого рівня вживання тютюну українцями. Підвищення цін на тютюнові вироби - це найбільш ефективний спосіб зменшення кількості курців », - говорить представник Світового банку Оксана Дорошенко.

Нагадаємо, що за Угодою про асоціацію з ЄС, Україна повинна поступово збільшити ставку акцизу на тютюн до 90 євро за 1000 штук. У 2017 цей податок в Україні досягне лише 21 євро.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Україні знову подорожчають цигарки