Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В Атаманському парку провели екологічну експертизу
07 вересня 2017, 11:15 Друк

foto-2-710x434Чергове заповідне місце, де у вересні провели екологічну експертизу учасники проекту «Центр за екологічне майбутнє», став Атаманський парк. Про це повідомляє «ВиЧЕрпно».

Атаманський парк розташований біля села Головківка Чигиринського району та має  давню історію, зокрема, назва парку походить від часів князя Ромодановського, який мав чин отамана. З 1972 року Атаманському парку надано статус заповідного урочища.

Більша частина парку є лісом в якому ростуть багато різних видів дерев, зокрема, черешчатий і червоний дуби, чорні сосни та ялини і понад 150 видів однорічних та багаторічних трав’янистих рослин. Серед цього різноманіття рослин та дерев тут живуть козулі, дикі свині, лисиці, зайці, борсуки та куниці. Численні лісові джерела створюють струмки, з яких утворилися два стави.

Особливістю парку є цілюще джерело «Живун», вода з якого за своїм складом близька до знаменитої «Нафтусі». Подейкують, що лікувальні властивості цього джерела були відомі ще до 1 століття до н. е.

Своїми враженнями від побаченого поділилася координаторка проекту Анна Семененко.

«Приїхавши до парку, ми були вражені красою природи та водночас гірко приголомшені людською байдужістю. Посеред красенів дубів повно сміття та залишків від кострищ. Таке безжалісне та дикуньське ставлення до природи не може залишатися без осуду. Люди просто не розуміють, що Атаманський парк із його особливим світом, галявинами та джерелами — це унікальний подарунок природи. І подарунок не на один день, тому його потрібно оберігати якнайдовше для наступних поколінь. Природа протестує і навіть джерело «Живун» стає все менш потужним, це є якесь природне явище чи відповідь на нашу байдужість, хтозна…», — зазначила Анна.

За наслідками проведеної екологічної експертизи фахівці «Центру за екологічне майбутнє» направлять свої рекомендації органам місцевого самоврядування та профільним природоохоронним установам щодо усунення виявлених порушень природоохоронного законодавства.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В Атаманському парку провели екологічну експертизу