Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Білорусі відкрили виставку майстра з Головківки
28 вересня 2017, 09:23 Друк

p70922-17113600У Білорусі відкрили персональну виставку заслуженого майстра народної творчості України Євгена Поступайла. Експозицію презентували 22 вересня в Гомельській філії Вєтковського музею старообрядництва і білоруських традицій ім.Ф.Г.Шклярова.

Експозиція виставки складається із більше 100 робіт новоствореної серії полив'яних мисок оздоблених традиційним головківським розписом.

Наша "головківка" стала справжнім відкриттям для білорусів. При цьому не лише пересічні відвідувачі, а й досвідчені мистецтвознавці, як директор музею Галина Григорівна Нєчаєва, визнали її оригінальність: "Поєднання червоного, білого і зеленого – одна із найдавніших кольорових гам. Але в такій орнаменталістиці вона виглядає вражаюче".

Світлим, добрим, затишним простір виставкового залу став завдяки участі у створенні експозиції працівників філії, які надали необхідне обладнання, рушники, скатерки, килими роботи місцевих майстрів. Особливо заслуговує вдячності завідувач філії Петро Михайлович Цалка за свої ідеї просторового вирішення композиційних блоків та особисту участь у їх фізичному втіленні.

На відкритті виставки не було єдиної мови спілкування – кожен говорив своєю – білоруською, українською, російською, але взаєморозуміння було абсолютним. А захоплення від виступу ансамблю бандуристів "Вербиченька" Вєтковського Будинку культури і народної творчості (Гомельська область Білорусії) стало своєрідною емоційною домінантою, яка завершила зустріч на високій позитивній ноті.

Про успішність заходу більш об’єктивно можна буде говорити після 2-х місяців роботи виставки. Проте вже на етапі її підготовки і відкриття стала зрозумілою велика сила музейної солідарності та підтримки простих сімей із м. Гомель: Лєвіних, Толкачових, Бочкарьових.

Окремо слід зазначити, що проект відбувається за ініціативи Національного історико-культурного заповідника "Чигирин" та підтримки інвестиційної компанії "ДАР. Інфраструктурні рішення" (м. Чигирин).

В.Лазоренко, заступник Генерального директора


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Білорусі відкрили виставку майстра з Головківки