Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Черкащани безкоштовно отримали препарати на 260 тис. рецептів
03 жовтня 2017, 08:23 Друк

534546За 5 місяців дії урядової Програми “Доступні ліки” в регіоні відшкодували понад 260 тисяч рецептів, повідомляє управління охорони здоров’я Черкаської ОДА.

Нагадаємо, з квітня в Україні стартувала урядова програма «Доступні ліки», яка дає змогу громадянам отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. Йдеться про препарати для лікування серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми. З початку дії програми «Доступні ліки» у Черкаській області до реалізації Програми долучилося 267 аптек. Лікарі виписали, а громадяни отримали медикаментів по 267 тисячам рецептів на понад 7,4 мільйона гривень. Лише за серпень пацієнти Черкащини отримали препаратів на суму понад 1,8 мільйон гривень. Загальний бюджет програми у Черкаській області становить 15 мільйонів 945 тисяч гривень. За 5 місяців дії програми використали 46% обсягу фінансування.

На сьогодні в програмі «Доступні ліки» беруть участь 198 найменувань препаратів. Позитив – це розширення переліку безкоштовних ліків до 35 лікарських засобів. Варто зазначити, що на початку програми їх було 23.

Урядова програма «Доступні ліки» – одна із частин великої реформи системи охорони здоров’я, яка не змінювалася протягом 26 років. Зауважимо, Уряд планує розширити Програму наступного року. За словами, в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун, її бюджет збільшиться більш ніж на 40%, та покриватиме значну кількість ліків за ширшим переліком медичних станів.

Для того, щоб отримати обрані ліки безкоштовно або з незначною доплатою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані препарати.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Черкащани безкоштовно отримали препарати на 260 тис. рецептів