Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Радіаційний рівень на Черкащині щороку зменшується
11 жовтня 2017, 10:55 Друк

22154724 1877599049220677 7184717130738505934 n-300x236Регулярні, регламентовані у часі спостереження за радіаційною ситуацією на території Черкаської області відбуваються лише на радіометричній мережі Гідрометеослужби. На цей час 8 станцій спостережень щоденно вимірюють рівень гамма-випромінювання, 1 пункт (на метеостанції у м. Черкаси) контролює радіоактивне забруднення атмосферних випадів і 1 пункт (на метеостанції у м. Каневі) відбирає проби поверхневої води з Канівського водосховища для визначення вмісту техногенних радіонуклідів, пише «Рідний край».

Існуюча мережа спостережень дає змогу своєчасно виявити порушення у дозових навантаженнях на населення Черкаської області у випадку аварії на радіаційно небезпечних підприємствах України.

За повідомлянням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, добові значення гамафону у вересні на території області коливались в межах 10 – 16 мікрорентген за годину (мкР/год). Найвище значення (16 мкР/год) було зафіксоване на метеостанціях міст Черкаси, Умань, Золотоноша, Звенигородка.

Впродовж останніх років середні значення гамма випромінювання по всім вище вказаним населеним пунктам в основному стабільні. В порівнянні з 2016 роком намітилась тенденція до зменшення на метеостанціях Золотоноша та Звенигородка.

Вміст радіонуклідів у поверхневій воді набагато нижчий допустимих норм по питній воді.

Отже, радіаційна ситуація на території Черкаської області є стабільною. Проте, не виключена ймовірність окремих коливань радіоактивності приземної атмосфери, що можуть виникати внаслідок небезпечних та стихійних метеорологічних явищ, антропогенних факторів на тлі залишкового Чорнобильського забруднення.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Радіаційний рівень на Черкащині щороку зменшується