Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині подорожчало сало
16 жовтня 2017, 09:18 Друк

szalonna body 0 af1ee334-ec0c-4a1a-ab8a-c1782f17e502 440x330За останній місяць сало в Черкасах подорожчало на 60 грн. Кілограм продають по 180 грн. На ринку відчувається дефіцит. Купити делікатес можна не щодня, пише gazeta.ua.

— Ціна зросла, бо збільшилися витрати. Вдвічі піднялися ціни на закупку. За кілограм правлять 46 гривень. Треба ще заплатити по сотні за кожну "наводчику". Це той, хто дзвонить, де продаватимуть свиней. Рік тому ще брав по 50 гривень. Йому люди самі дзвонять, — розповідає продавщиця  Надія Ткаченко. — В мене своєї машини немає. Наймаю за 700 гривень водія, це без бензину. Для обсмажування свині беру балон із газом, що обходиться в 500–600 гривень. А його вистачає на три великі свині.

На ціну впливає й те, що тут не можна продавати разом сало та м'ясо. Так, наприклад, як у Смілі (місто на Черкащині. — ГПУ). Нам доводиться наймати реалізатора. Ціна на сало скоріше всього збільшуватиметься. Селяни перестають займатися вирощуванням свиней. Не вигідно, бо дорогі корми. Ось я раніше свининою торгувала через день. А тепер лише раз на тиждень. Буває, що по півмісяця немає свиней. Бо не купляю всі підряд. А ті, яких годують домашніми харчами.

— Сало дорожчатиме й далі. Скоро стане делікатесом, який подаватимуть лише в ресторанах. Пік подорожчання припаде на новорічні свята. Кілограм сала може коштувати 200–250 гривень. Мова йде про бекон. Його цінують найбільше. Дорогим буде й підчеревина. А звичайне біле сало триматиметься на рівні 120–150 гривень, — каже консультант із розвитку аграрного бізнесу  Сергій Безносюк. — Свинини поменшало на ринку через чуму. Дефіцит зникне навесні. За п'ять-сім місяців виростуть поросята, яких фермери отримали влітку. Подорожчанню сприяє ще й ріст курятини та заборона на експорт. Тваринники притримують свиней, бо сподіваються продати дорожче.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині подорожчало сало