Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Холодному Яру відкрили копію каземата Калнишевського
17 жовтня 2017, 09:04 Друк

IMG 8971Традиційно людно було на Покрову біля церкви Петра Багатостраждального (Калнишевського) та на території музейно-етнографічного комплексу «Дикий хутір» у Холодному Яру на Чигиринщині, інформує “Козацький край”

Святкування розпочалося спільним молебнем за Україну, її військо і народ. Опісля – посвята у козаки, джури й берегині та козацько-патріотична програма за участю Андрія Миколайчука, Руслани Лоцман і козацьких гуртів.

У День Святої Покрови, українського козацтва й українського війська та день 75-річчя створення УПА  відзначався і День пам’яті  Петра Калнишевського. Біля Храму Святого Праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського) на хуторі Буда відбулося урочисте відкриття і освячення копії каземата  Петра Калнишевського, відбудованого «Вільним Козацтвом Холодного Яру». Причому єдине загратоване віконце кам’яного каземату виходить на церкву і хрест кенотафа (символічної могили) Калнишевського – точно так само було й на Соловках, де останній кошовий запорожців дивився на хрести монастирського цвинтаря….

Останній кошовий Запорозької Січі Петро Калнишевський жив у трьох століттях: народився наприкінці XVII, а помер на початку ХІХ-го. Зі 112 років життя чверть століття провів у тісному кам’яному казематі Соловецького монастиря, куди був засланий московським царатом. Та навіть тут його дух залишався вільним…


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Холодному Яру відкрили копію каземата Калнишевського