Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

В обласній адміністрації прокоментували передчасні оголошення перевізників щодо пільгових квитків
18 жовтня 2017, 10:45 Друк

pilgyНа останньому засіданні сесії обласної ради ухвалили зміни до програми “Турбота”. Згідно з рішенням, затверджений новий порядок компенсації коштів за проїзд пільговим категоріям населення, зокрема і бійцям АТО. Нагадаємо, що з нового бюджетного року ці витрати лягають на плечі місцевих бюджетів, з чим, власне, і пов’язане ухвалення проекту, пише «Інфоміст».

Зазначимо, що в документі не зазначена дата вступу в дію рішення, оскільки, кажуть владці, варто дочекатися нового бюджетного року. Аби передбачити кошти в місцевих бюджетах. 

Тоді як деякі “сумлінні” перевізники вже поспішили переадесувати пільговиків на місцеві управління соціального захисту населення, про що йдеться у оприлюднених оголошеннях. 

Такі заяви робити явно зарано, – запевняє перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль. – Це рішення не визначає кінцевий термін його введення в дію. Цим рішенням затверджено порядок виплати компенсації на міських та міжміських маршрутах, протяжність яких перевищує 50 км. Це зроблено для того, щоб забезпечити право АТОвців і інших пільгових категорій компенсацією за проїзд, а державою це, нагадаю, переведено на місцеві бюджети, – коментує Коваль.

Говорить, що такий варіант компенсації вже діє у Полтавській та Сумській областях.

 – Це не ідеальний механізм, і ми це визнаємо. Проїзні документи документи подаються в департамент соцзахисту, потім пільговикам повертається вартість того, що наїздили. Якщо говорити в цілому про пільгові перевезення, вони стосуються й інвалідів війни, і учасників бойових дій, і батьків загиблого військововслужбовця, і дітей із інвалідністю, чорнобильців, дітей багатодітних сімей.

На Черкащині більш як 121 тисяча пільговиків. За попередніми підрахунками, за надане їм державою право на пільговий проїзд необхідні не менш як 40 млн грн. Цьогоріч держава делегувала ці повноваження на місцеві бюджети. Знайти одночасно такі кошти, каже заступник губернатора, практично нереально. Саме тому і шукають раціональні механізми:

– Ми спілкувалися із деякими керівниками районних спілок АТО. З одного боку – є недобросовісність перевізників, які можуть звітувати про наднормову кількість пільговиків. З іншого боку – може бути і недобросовісність пільговиків, які збиратимуть квитки…

За словами Коваля, найближчим часом буде зібрана нарада перевізників та представників спілок АТО для роз’яснення як причин таких нововведень, так і нюансів програми.

Тим часом громадські організації, у складі якиї є пільгові категорії населення, встигли звинуватити у незручних для них новаціях депутатів обласної ради. На спільній нарадіз ними побував голова Черкаської обласної ради Олександр Вельбівець. 

Він запевняє, що народні обранці готові до ухвалення змін до проекту, які будуть напрацьовані з урахуванням побажань пільговиків.

– Документ, ухвалений 8 вересня, був напрацьований профільним департаментом, погоджений комісією, у складі якої є і представники пільгових категорій. Проект, як і має бути за регламентом, був розміщений на сайті. Жодна громадська організація, жодна спілка чи депутат не висловив жодних усних чи письмових заперечень щодо порушення прав. На будь-які претензії депутати зреагували б однозначно. Ми вважали, що це напрацьований і обговорений продукт. Тому депутатам неприємно визнавати, що проекти змін, подані нам на розгляд, стали предметом масового невдоволення пільговиків, – коментує Олександр Вельбівець.

Додає, що представники депутатського корпусу готові ухвалювати нове компромісне рішення, знайдене в спільних дискусіях. Уже на наступному засіданні, яке відбудеться 20 жовтня, депутати облради готові вносити зміни.

– В оперативному режимі варто доопрацювати рішення на спільних нарадах. І на сесії затвердити новий проект. Якщо до нас звертаються із незадоволенням, ми можемо його навіть скасувати. Але скасувавши щось, треба запропонувати інше. Тому я сподіваюсь, що досить оперативно профільний департамент напрацює зміни, які будуть узгоджені із громадськими організаціями та людьми, на яких ця пільга розповсюджується. Після дискусії будуть внесені запропоновані змін, або рішення буде повністю скасоване і замінене на інше, – додає голова облради.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин В обласній адміністрації прокоментували передчасні оголошення перевізників щодо пільгових квитків