Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

З початку року на Черкащині випало лише 63 % опадів від норми
25 жовтня 2017, 08:01 Друк

00459963У цьому році водність черкаських річок формувалася в умовах загального дефіциту опадів. Маловодне весняне водопілля було обумовлено дефіцитом опадів, який за зимові місяці становив 60-70%, а також нестабільним льодовим та сніговим покривом.

Загальний недобір опадів утримувався на весні та влітку. Про це повідомив начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Всього за січень-вересень  2017 року в середньому по області випало 287 мм, що відповідає 63% норми.

Внаслідок такої метеорологічної ситуації, водність річок на початок осені була низькою (значно менше 50%). А на річці Рось – дуже низька (відповідає критерію маловоддя – 20% місячної норми).

На річці Тясмин тривалий період рівень води тримався на відміткі 151-152 см, що є найнижчим показником за весь період спостережень.

Ситуація сьогодення, яка склалась на річках Черкащини, характерна для останніх років, що підтверджують результати гідрологічних досліджень.

“Факторами значного зміління річок у період літньої межені є в першу  чергу тривала дія сухої, спекотної погоди та значного дефіциту опадів. Звичайно у другій половині осені ситуація дещо покращується. Але потрібно, щоб рівень опадів восени та взимку компенсував вже 3,5 річне відставання від норми. Обміління річок продовжиться із наростаючим ефектом, бо накладається на вже існуючу несприятливу ситуацію”, – зазначив Постригань.

Для покращення водності річок необхідно зберігати малі річки від захаращення та забруднення сміттям. Намиви та промислове виймання піску з русел також призводить до незворотних змін у природних гідравлічних процесах у руслах річок.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин З початку року на Черкащині випало лише 63 % опадів від норми