Як відомо, постійно знаходитися у відповідній формі, бути фізично сильним, витривалим та психологічно загартованим – це основні вимоги до професійних рятувальників. Адже від оперативного та професійного реагування залежить не лише рівень матеріальних втрат а й індивідуальна безпека людей які опинилися в зоні лиха.
Про це повідомляють у прес-службі УДСНС у Черкаській області.
З метою підвищення професійного рівня та практичних навичок в організації служби, а також індивідуального вдосконалення працівників аварійно-рятувальної служби, згідно плану роботи Управління у період з 20 по 23 листопада з начальниками пожежних частин, караулів та інженерами груп пожежно-рятувальних робіт пройшли практичні заняття.
«Кущові» заняття, що пройшли на базі ДПРЧ-18 1-го Державного пожежно-рятувального загону по охороні ПАТ “Азот” та пожежно-рятувальних підрозділів Чорнобаївського, Монастирищенського та Лисянського районів, відбулися в два етапи.
Перша частина занять традиційно включала в себе теоретичну підготовку особового складу, а друга практично проводилась під час тренування начальницьким складом в засобах індивідуального захисту органів дихання, відпрацьовувались силові вправи та нормативи зі спеціальної фізичної підготовки, а також уміння надавати домедичну допомогу.
Зокрема, офіцери виконували нормативи з одягання бойового одягу та спорядження, демонстрували навички з порятунку людини на висотах, вдосконалювали навички у користуванні засобами зв’язку, освітлення, а також відпрацьовували організацію роботи ланок газо-димозахисної служби, оперативного штабу та поста безпеки.
Цього разу, аби урізноманітнити заняття та максимально наблизити за фізичним навантаженням роботу рятувальника до реальних умов, організатори додали ще одну силову вправу – робота з кувалдою, за допомогою якої необхідно якомога швидше та якнайдалі вибити автошину.
Підбиваючи підсумки навчань, начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації Управління, Олександр Горобець наголосив: «Проведення практичних занять — важливий елемент підготовки особового складу до реагування у разі виникнення надзвичайної ситуації. Саме в ході таких навчань ми можемо відпрацювати дії кожного рятувальника як окремо так і у складі підрозділу. Ми і надалі будемо працювати над підвищенням оперативної готовності наших підрозділів до виконання завдань за призначенням»
|