Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Представники з Німеччини спостерігали за інклюзивною освітою на Черкащині
27 листопада 2017, 11:00 Друк

c51c9b755965e37aaedd211bbae9f977З 23 по 25 листопада 2017 року на Черкащині проходив триденний українсько-німецький круглий стіл «Інтеграція науки і практики у вирішенні проблем інклюзивної освіти», організаторами якого стали управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації, КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради», Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, Національний університет «Львівська політехніка» та Вюрцбурзький університет ім. Юліуса Максиміліана (Німеччина). Учасниками заходу були представники органів виконавчої влади, науковці, реабілітологи, педагоги-практики, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

Про це інформують в управлінні освіти і науки Черкаської ОДА

Перший день пройшов на базі КЗ «Черкаська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів Черкаської обласної ради» під гаслом «Соціальна інклюзія в дії».

Привітала гостей ректор КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Наталія Чепурна, наголосивши на актуальності й важливості проблем, пов’язаних із навчанням дітей, які мають порушення зору. Директор школи-інтернату Валентина Лищенко презентувала досвід роботи закладу, проаналізувавши навчально-виховну діяльність, матеріальну базу та забезпечення педагогічними кадрами. Вона звернула увагу присутніх на те, що в закладі навчається 72 дитини з порушеннями зору і головним завданням педагогічних працівників школи-інтернату є соціалізація та адаптація дітей даної категорії. Заступник директора з виховної роботи школи-інтернату Наталія Коваль поділилася досвідом роботи щодо рухової активності учнів закладу та розповіла про основні види і форми організації спортивної роботи, зокрема у співпраці школи із спортивними клубами «MIAMYGYM», «ТОНУС», БК «Черкаські мавпи», ММА «Грізлі».

Команда Спортивного центру Вюрцбурзького університету (Німеччина) провели практичне заняття для студентів-волонтерів факультету соціальної роботи і соціальної педагогіки Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького та для учнів школи-інтернату на тему «Адаптивна фізична активність у дії».

Крім цього, гості подарували для вихованців школи-інтернату корекційне обладнання для проведення занять з адаптивної фізичної активності та фірмові футболки.

На завершення учасники круглого столу провели рефлексію та обговорили перспективи впровадження адаптивної фізичної активності (АФА) у соціальній роботі, фізичному вихованні і реабілітації дітей.

Другий день роботи пройшов на базі ЧНУ імені Богдана Хмельницького під гаслом: «Міждисциплінарний підхід у дії: інклюзія засобами освіти, адаптивної фізичної активності, допоміжних мобільних технологій, туризму та соціальної роботи».

На пленарному засіданні Олаф Хуз, директор Центру контактно-інформаційних послуг для студентів з інвалідністю та хронічними захворюваннями Вюрцбурзького університету ім. Юліуса Максиміліана (Німеччина), у своєму виступі поділився німецьким досвідом та перспективами формування інклюзивного середовища в системі вищої освіти. Він наголосив на тому, що інклюзія повинна об’єднувати не лише освітній процес, а й загалом середовище.

Енріко Ґюбель, учитель соціальної організації для незрячих дітей, ознайомив присутніх із перспективами мобільної технології для підтримки людей з порушеннями зору.

Методист відділу інклюзивної освіти КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників» Інна Литвин зупинилася на практичній частині запровадження інклюзивної освіти для дітей дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів і презентувала досвід освітніх закладів Черкащини.

Третій день був присвячений підведенню підсумків спільної роботи черкащан і гостей з Німеччини і на його завершення німецьким гостям було запропоновано відвідати святиню усіх українців – Тарасову гору у м. Каневі. Гості вшанували пам’ять українського Пророка і із задоволенням познайомилися із експозиціями музею Т. Г. Шевченка Шевченківського національного заповідника.

Довідково: Круглий стіл на Черкащині став продовженням дискусії з питань імплементації інклюзивної політики у системі неперервної освіти, яка розпочалася у Національному університеті «Львівська політехніка» у жовтні 2017 року у ході Міжнародного симпозіуму «На шляху до здорового суспільства: гуманістичний вимір». Співпраця між українськими та німецькими партнерами відбувається у рамках програми «Східне партнерства» – загальної ініціативи Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Представники з Німеччини спостерігали за інклюзивною освітою на Черкащині