Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На підтримку кооперативів цьогоріч витратили майже 1,5 млн грн
27 листопада 2017, 14:08 Друк

c1011ef61ed9937904f4938c63d014ea XLУ Черкаській області зареєстровано 104 сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. З них 14 – з обробітку землі та збирання урожаю, 22 молочарських, 43 м’ясних, 12 овочевих та 13 інших.

Про це під час сьогоднішньої наради в ОДА повідомив  начальник управління агропромислового розвитку обласної державної адміністрації Ігор Колодка, пише «ІнфоМІСТ».

– При нинішній структурі аграрного сектору збільшується концентрація земель агрохолдингів, що спеціалізуються на вирощуванні високорентабельних культур. Майже чверть загальної площі мають лише 5 сільгосппідприємств, всього в області здійснюють господарську діяльність 726 підприємств, – розповів Колодка.

За його словами, нині гостро стоїть питання зайнятості сільського населення. Одним із механізмів вирішення цієї проблеми є розвиток та підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

У 2018 році на підтримку малих фермерських господарств планують виділити з державного бюджету 1 мільярд гривень. На території ж області розроблена та діє обласна програма підтримки та розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів до 2020 року. У цьому році на її реалізацію було спрямовано 1 млн 466 тисяч гривень. З них – 256 тисяч гривень на проект створення Регіонального навчально-практичного центру розвитку кооперативів.

Найбільше кооперативів у Лисянському (13), Черкаському (12), Смілянському (10), Монастирищенкському (9), Катеринопільському (8) районах. По 6 кооперативів у Звенигородському, Золотоніському, Корсунь-Шевченківському та Чорнобаївському районах, 5 – у Канівському, по 4 – у Кам’янському, Жашківському та Христинівському районах. Найменше в Уманському – 3, по 2 – в Маньківському, Тальнівському та Чигиринському, по 1 – в Городищенському та Драбівському районах.

– В області впроваджено проект створеня Регіонального навчально-практичного центру розвитку кооперативів, який фінансувався ЄС. Мета проекту – популяризація кооперативного руху та сприяння розвитку кооперативів. Для участі у проекті подали заявки 152 ініціативні групи. Створено 52 сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи, за напрямками роботи: 7 – сушіння фруктів, 3 – з вирощування ягід, 41 – розведення кролів, 1 – кіз. У кооперативах сьогодні працюють 320 осіб, – зазначив Колодка.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На підтримку кооперативів цьогоріч витратили майже 1,5 млн грн