Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У 2018 році різко зросте "біла зарплата"
06 грудня 2017, 16:20 Друк

1493909795 77b362cadc305f4e89b9cd8b6c78face9cbb7fbaЕкономісти одностайні: підвищення мінімальної зарплати призведе до зростання безробіття і ще більшого розгону інфляції. Кабінет Міністрів України в рамках політики зростання економіки і підвищення соціальних стандартів ставить завдання довести показник середньої зарплати штатного працівника до 10 тис. Грн з нинішніх 7400 грн. Таку заяву зробив український прем'єр Володимир Гройсман.

Глава уряду нагадав, що прогнозний показник зростання економіки в наступному році становить 3%, а прийняття ефективних управлінських рішень дозволить збільшити цей показник.

«А зростання економіки - це зростання бюджетів, зростання зарплат і доходів", - додав Гройсман.

Нагадаємо, що раніше Петро Порошенко запропонував підняти мінімалку до 4100 грн, пояснивши, що таким чином можна буде повернути українців, які виїхали на заробітки в Європу.

Президентську ініціативу тут же гаряче підтримав віце-прем'єр Павло Розенко, а тепер до цього дружному хору приєднався ще й Гройсман, на думку якого гідний рівень оплати праці в Україні дозволить повернути кваліфіковані кадри в Україні.

"Саме тому ми передбачаємо не тільки зростання мінімальної зарплати в 2018 році, але і середньої зарплати. Сьогодні цей показник становить 7400 грн в середньому. Це зарплати, з яких сплачують податки. Завдання на наступний рік - не менше 10 тис. Грн. Наше завдання довести показник середньої зарплати, з якої сплачено податки, - 10 тис. грн. Я на цьому буду концентруватися ", - підкреслив Володимир Гройсман.

Треба сказати, що прем'єр в общем-то не сказав нічого нового. Експерти не перший місяць говорять про те, що основне завдання підвищення мінімалки - це не зростання добробуту українців, а підвищення зборів податків і хороший зростання статистичних показників.

"За рахунок штучного зростання мінімалки можна легко показувати зростання економіки на папері, але складно домогтися її реального зростання", - зазначив президент Українського аналітичного центру Олександр Охрименко.

Економісти одностайні: чергове підвищення мінімальної зарплати призведе до зростання безробіття і ще більшого розгону інфляції, як це вже було в цьому році після підвищення мінімальної зарплати вдвічі до 3200 грн

"Весь тягар реалізації рішення про зростання мінімалки ляже на бізнес, - вважає аналітик Олексій Кущ. - А це досить небезпечний підхід, який цілком може привести не тільки до чергового витка інфляції, але і до скорочення персоналу на підприємствах. Втім, бізнес вже навчився обходити ці норми за рахунок часткової зайнятості та сумісництва ".

"Підвищення мінімальної зарплати адміністративним шляхом відбувається виключно з бажання наповнити бюджет, - вважає виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень" CASE Україна "Дмитро Боярчук. - Це, звичайно, один з інструментів виправити ситуацію, але не можна розраховувати, що таким чином покращаться інші економічні показники. Наслідки підвищення мінімалки до 3200 грн ми вже спостерігали в цьому році. Такий крок призвів до підвищення рівня безробіття і дав додатковий стимул для інфляції. Так, бюджет від таких м ер виграє, так само як і від інфляції. Але при цьому всі розуміють, що насправді доходи людей не сильно змінилися. Ми це бачимо по показнику споживання. Просто була легалізована частина зарплат, яка була до січня 2017 року тіні ".

В Україні немає "економічного буму", і багато підприємств, особливо це стосується малого і середнього бізнесу, просто не можуть в безперервному режимі підвищувати зарплати, резюмував Боярчук. Тому не виключено, що на певному етапі бізнес може відповісти виходом в тінь або масовим закриттям підприємств.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У 2018 році різко зросте "біла зарплата"