Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Препарати за програмою "Доступні ліки" подешевшали
11 грудня 2017, 07:44 Друк

c199186f9dee6f8d4867b5a024f7a12e04676ce4Ціни на препарати, що входять до урядової програми «Доступні ліки», зменшилися в середньому на 15-20%. Про це в інтерв’ю газеті «Урядовий кур’єр» розповів заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.

«Окрім відшкодування на ці групи препаратів, працює реферування цін — така собі м’яка форма регулювання ринку. Виробники, котрі адекватно оцінюють програму й готові за референтними цінами брати в ній учать, безумовно, знижують ціну», – сказав він.

Якщо виробник бере участь у проекті, це означає, що обсяги його препаратів, які буде реалізовано на ринку, збільшаться. І хоч ціну на препарати він знизить, більший прибуток отримає саме завдяки обсягам. Передовсім, за словами Романа Ілика, люди цікавляться тими препаратами, котрі можна взяти безоплатно або з невеликою доплатою. Якщо ж пацієнт звик до певного брендового препарату, в нього завжди буде змога купити ліки за власний кошт. Але якщо ліки до програми не входять, попит на них меншає чи залишається на тому ж рівні. Фармпромисловість це розуміє, і тому кількість виробників, що ввійшла до проекту другою хвилею, збільшилася. Нині їх уже 43, препаратів — 198.

Крім того, посадовець пояснив, як працює реферування й чаму саме воно регулює ціни: вартість препаратів 5 сусідніх європейських країнах – Польщі, Чехії, Словаччині, Угорщині й Латвії – порівняюється й відтак встановлюється як гранична.

«Бачимо, яка середня ціна на ці ліки, звертаємося до фармацевтів і кажемо: якщо ви готові торгувати в Україні за такими або нижчими цінами — запрошуємо до нашої урядової програми. Бо якщо в цих країнах ті самі ліки вигідно продавати за такою ціною, то чому не вигідно в Україні, де відсоток ВВП на душу населення не більший, ніж у Латвії чи Польщі?» В цьому – відповідь на запитання, чому одні препарати в «Доступних ліках» є, а інших немає. Передовсім це залежить від готовності самого виробника продавати їх за такими самими цінами, як і в сусідніх з нами країнах», – сказав Роман Ілик.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Препарати за програмою "Доступні ліки" подешевшали