Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Роботи чигиринського майстра представлені на виставці у Черкасах
19 січня 2018, 11:33 Друк

p170090218 січня в Черкаській галереї народного мистецтва України відбулося відкриття виставки «Головківська миска: з глибини віків». На ный представлені роботи Заслуженого майстра народної творчості України, співробітника НІКЗ «Чигирин» Євгена Поступайла.

Про це повідомляє прес-служба НІКЗ «Чигирин».

Євген працює у заповіднику з 2006 року. Він взяв на себе відповідальну місію продовжувача славних традицій головківської кераміки, за досить короткий час успішно опанувавши основи головківського розпису, особливістю якого є фляндрівка.

Його роботи експонувалися на багатьох персональних і колективних виставках у Чигирині, Черкасах, Вінниці, Києві. Остання з виставок відбулася у м. Гомель (Республіка Білорусь). А нині виставка, на якій представлено більше 100 полив’яних мисок, оздоблених традиційним головківським розписом, протягом місяця експонуватиметься у Галереї народного мистецтва.

Під час відкриття гості переглянули документальний фільм режисера Андрія Михайлика «Головківка: фляндрований код вічності». Цей фільм – розповідь про історію головківської кераміки, майстрів, які відродили традиції головківського розпису: нині покійного Якова Михайловича Брюховецького, який повернув до життя головківську миску та талановитого продовжувача традицій головківських гончарів Євгена Поступайла.

Захоплення творчістю майстра-гончаря звучало в словах гостей: начальника Департаменту культури та зв’язків з громадськістю О.О.Шабатіна, голови обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України О.М.Мартинової, заступника генерального директора з науково-освітньої роботи НІКЗ «Чигирин» В.І.Лазоренка, викладачки Черкаського національного університету ім.Б.Хмельницького Л.І.Ромащенко, наукового співробітника Черкаського обласного краєзнавчого музею В.М.Наумчук.

Роботи Євгена вражають яскравістю, професійністю виконання. Кожен виріб по-своєму неповторний. Високого рівня майстерності йому вдалося досягти завдяки поєднанню ґрунтовного вивчення традицій декоративного розпису та творчого підходу до гончарної справи. Кожна миска, представлена на виставці, наповнена життям, є сучасною в ужитковому та художньо-декоративному сенсі.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Роботи чигиринського майстра представлені на виставці у Черкасах