Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Почесну назву “Холодний Яр” отримає 93-тя бригада ЗСУ
25 січня 2018, 08:29 Друк

26992534 738622353001224 5525444651636693548 n93-а окрема механізована бригада Збройних сил України, яка базується у Дніпрі, отримає почесне ім'я "Холодний Яр", нові шеврони та бойовий прапор. Про це бригада повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Після завершення всіх юридичних процесів та підпису президента, 93-а окрема механізована бригада з гордістю нестиме назву і символи Холодного Яру, та довершить справу визволення Української землі від московської окупації", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перейменування 93-ї бригади є ще одним кроком на шляху декомунізації Збройних Сил України.

За словами волонтера Романа Доніка, який допомагав у створенні нових символів бригади, 93-а ОМБр отримає нове почесне ім'я орієнтовно 29 січня. "Документи всі узгоджені і вже знаходяться в адміністрації президента", - повідомив він.

Донік також нагадав, що Холодний Яр – історична місцевість в Україні, яка розташована на півдні Черкаської та півночі Кіровоградської областей. "Холодний Яр – один з найбільш відомих символів української воїнської звитяги, причому протягом дуже тривалого часу", - повідомив він.

Зокрема, під час Другої світової війни у Дніпропетровську діяло з'єднання Української повстанської армії (УПА) під назвою "Холодний Яр". 

"Холодний Яр" входила в Південний краєвий провід ОУН з центром в Дніпропетровську. Найактивніше підпілля ОУН у ті часи діяло в Дніпропетровську, Кривому Розі, Нікополі, Дніпродзержинську, Новомосковському районі, але в тій чи інший мірі мережа була скрізь по області. Тобто тут пряма прив'язка до нашого ППД. Саме тому бригада матиме почесне найменування "Холодний Яр", а не "Холодноярська", хоч і асоціативний ряд один", - зазначив Роман Донік.

Нагадаємо, 14 грудня 2016 року суд Апеляційний суд Київської області реабілітував отаманів Холодного Яру і Чорного Лісу. Зазначається, що вони "чинили супротив комуністичному тоталітарному режиму, що ніс з собою геноцид, порушення прав та свобод людини, військові злочини та злочини проти людства". 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Почесну назву “Холодний Яр” отримає 93-тя бригада ЗСУ