Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На рідкій годівлі свиней можна заощаджувати до 12% кормів
31 січня 2018, 13:28 Друк

ca3bc7605f48b3bbff6759e167abbf1947b0dd12Виробникам свинини потрібно ретельно зважити всі за й проти, щоб зробити правильний вибір на користь сухої чи рідкої годівлі. Плюси й мінуси є у кожного з цих систем, пише AgroTimes.

Слід також мати на увазі, що, змінивши годівлю свиней із сухих комбікормів на рідкі, можна заощадити до 10-12% кормів. Конверсія корму за такої годівлі сягає 1:2,8, а прирости в період відгодівлі – 800-900 г/добу. 

За рідкої годівлі можна використовувати корми тваринного походження: сироватки, відвійки й інші відходи харчової промисловості. За енергетичною цінністю 6 кг молочних відвійок або сироватки замінюють 1 кг зерна вівса або 1 кг макухи соняшникової. 

Більшість молокозаводів ці відходи переробки просто виливають. Якщо підрахувати, то одна свиня за період відгодівлі (в середньому – 120 діб) з’їдає за добу 2,5 кг сухого комбікорму, а це 300 кг за весь період.

Якщо навіть частка зернових у комбікормі становить 50%, то 150 кг – це зернові. Звідси випливає, що на відгодівлю одного поросяти потрібно 900 кг сироватки. Однією сироваткою неможливо замінити зернові корми в раціоні, проте зменшити їх кількість можна. 

На сьогодні лідером у рідкій годівлі свиней серед європейських країн є Ірландія – 90% усіх господарств, Німеччина й Данія – понад 60%, Голландія – до 50% усього поголів’я. У Фінляндії за останні п’ять років понад 90% введених в експлуатацію свиноферм застосовують систему годівлі рідкого типу. 


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На рідкій годівлі свиней можна заощаджувати до 12% кормів