Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Чигиринські синоптики визначили найхолоднішу добу у січні
01 лютого 2018, 11:55 Друк

Січень26 січня на Чигиринщині видалось поки що найхолоднішою добою за цю зиму. У перші 8 днів січня та в останні три дні, як і в попередній період зими, спостерігалася дуже тепла, характерна для березня, погода. І лише 9 січня із надходженням арктичного повітря з півночі відбувся перехід середньодобової температури через 0°, у бік зниження та настала метеорологічна зима, що майже на п’ять тижнів пізніше кліматичної норми (28.11).

Про це повідомили на сторінці у Фейсбук Чигиринської метеостанції.

Для січня були характерні значні коливання середньодобової температури повітря від 5° тепла до 11° морозу та значні опади в середині місяця. Так, 18.01 за ніч випало 18,5 мм дощу, що відповідало 49 % місячної норми. Всього за місяць випало 42,1 мм опадів, тобто 108 % норми. 

Загалом цьогорічний січень за температурними показниками видався теплим відносно норми. Середня температура повітря за місяць становила 2,3° морозу, що на 3° вище норми та минулого року. Найтепліше було вдень Різдва Христового, 7.01, коли максимальна температура повітря та на поверхні ґрунту підвищувалася до +7°. Найхолоднішою була ніч 26 січня, при зниженні мінімальної температури повітря та на поверхні снігу до 17° морозу.

Із 29 січня морози послабшали та характер погоди змінився на циклонічний. Запанувала хмарна та волога погода. З проходженням теплого атмосферного фронту із заходу, випадали дощі з мокрим снігом, вітер посилювався до 15 м/с, максимальна температура повітря сягнула +4+6º, а середньодобова +0+4. Так, внаслідок підвищення температури повітря до позитивних позначок та випадання дощу, в другій половині дня 30 січня, відбулося повне танення снігового покриву.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Чигиринські синоптики визначили найхолоднішу добу у січні