Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

На Черкащині пропонують послуги адвоката за рахунок держави
09 лютого 2018, 09:03 Друк

99948Правову підтримку в цивільних та адміністративних справах, а також юридичну допомогу потерпілим та свідкам у кримінальних провадженнях допоможуть отримати у Черкаському місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги (Міністерство юстиції України), пише «Нова Доба».

Отримати послуги адвоката для представництва інтересів у суді чи складання документів, необхідних для захисту прав особи у суді, можна безкоштовно. Замість клієнта роботу адвоката у справі оплатить держава. 

Право на безоплатну вторинну правову допомогу мають найбільш чутливі та соціально незахищені категорії осіб, такі як: діти-сироти, ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (у том числі й учасники АТО), малозабезпечені, люди з інвалідністю, переселенці та особи, які претендують на отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, біженці, та інші відповідно до ст. 14 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу».

Із внесеними законодавчими змінами право на всі види БВПД отримали й особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Крім того, згаданими законодавчими змінами розширено категорію дітей як суб’єктів права на БВПД. Отримати її відтепер можуть не лише діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів (як було дотепер), а усі діти.

Система безоплатної правової допомоги дає шанс на справедливе правосуддя для кожного. Адже є чимало людей, які не можуть оплатити послуги адвокати через їх високу вартість. Тепер, усі хто мають незначний дохід, можуть отримати адвоката, а за його роботу сплатить держава. Адвокати системи безоплатної правової допомоги мають чималий досвід, проходять конкурсний відбір та регулярне навчання. 


Для того, щоб отримати адвоката, потрібно надати документи, які підтверджують належність особи до вказаних категорій. Після перевірки документів, працівником центру упродовж 10 днів видається наказ про надання чи відмову у наданні безоплатної вторинної правової допомоги та призначається адвокат. Також повідомляємо, що здійснюються виїзди до сіл Черкаського району в межах проекту Мін'юсту «Я маю право», завдання якого забезпечити українців інформацією про права, які гарантовані їм Конституцією і законами України, навчити ці права реалізовувати та захищати. З графіком надання адресної безоплатної правової допомоги незахищеним верствам населення можна ознайомитися на сайті Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.

Дізнатися більш детальну інформацію про роботу Черкаського місцевого центру з надання БВПД та уточнити належність до категорії громадян, які мають право на безкоштовного адвоката, можна за наступними контактами:
Адреса Черкаського місцевого центру із надання безоплатної вторинної правової допомоги: м. Черкаси, вул. Гоголя 221; телефон: (0472)333-228;
електронна адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин На Черкащині пропонують послуги адвоката за рахунок держави