Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

У Мінсоцполітики надали роз'яснення щодо нарахування субсидій
20 лютого 2018, 07:50 Друк

97ae9caf2362be0171b4e729ee70673d XLМінсоцполітики надало роз’яснення щодо відмов громадянам у наданні субсидій. В цих роз’ясненнях містяться правила щодо відновлення субсидій для громадян, яким було в них відмовлено. 

 Згідно з п. 14 Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого ПКМУ від 21.10.1995р. №848 (в редакції ПКМУ від 22.09.1997р. №1050 із змінами та доповненням), після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення самостійно здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді (крім орендарів житлового приміщення, осіб, яким субсидія була призначена за зареєстрованим місцем перебування, та осіб, які звертаються за субсидією на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива). 

 Для цього структурні підрозділи з питань соціального захисту населення збирають необхідну інформацію без звернення громадян і протягом десяти днів після отримання зазначеної інформації приймають рішення про призначення (непризначення) субсидії та інформують про прийняте рішення громадян.

У разі отримання інформації про прострочену понад два місяці заборгованість з оплати послуг, загальна сума якої перевищує двадцять неоподаткованих мінімумів доходів громадян, субсидія на наступний строк не призначається, про що структурний підрозділ з питань соціального захисту населення інформує особу. 

 Якщо протягом двох місяців з дати інформування про непризначення субсидії на наступний строк громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору про її реструктуризацію, субсидія призначається з дати закінчення дії попередньої субсидії, в іншому випадку – з місяця, в якому громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або укладення договору. Зазначений строк може бути продовжений на підставі рішення комісії з призначення соціальних допомог, за наявності поважних причин.

 На чисельні звернення як громадян, які користувались субсидією та яким було відмовлено в подовженні дії субсидії через заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, та які звертаються із новою заявою за призначенням субсидії, так і УПтаСЗН, Мінсоцполітикою були надані листи щодо роз’яснення до п.14 Положення.

 Відповідно до цих роз’яснень Мінсоцполітики, наданих листом вх. №932 від 29.01.18 р. щодо призначення субсидії громадянам, яким було відмовлено через заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги, інформація від організацій-надавачів послуг про заборгованість береться до уваги лише у випадку її автоматичного призначення на наступний період.

 При призначенні субсидії вперше або за новим зверненням (зміна складу сім’ї, соціального статусу, кількості осіб, які фактично проживають у житловому приміщенні, тощо), при розрахунку субсидії на опалювальний період та особам за місцем фактичного проживання на підставі договору оренди житла, які звертаються на кожен період за новою заявою, наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг при її призначенні не враховується.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин У Мінсоцполітики надали роз'яснення щодо нарахування субсидій