Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Перспективи розвитку бджільництва обговорили на Черкащині
22 лютого 2018, 09:42 Друк

07062017 bjolaДнями в Черкасах відбувся семінар на тему: «Аграрний сектор – 2018: Роль та перспективи розвитку бджільництва». У роботі семінару взяли участь  пасічники, експерти у галузі бджільництва, представники органів державної влади та інші. Про це повідомляють у прес-службі Черкаської облдержадміністрації.

Модератор заходу Валерій Перепелиця – голова асоціації фермерів у Драбівському районі, відкрив семінар та представив учасникам голову Спілки пасічників України Володимира Стретовича.

Заступник начальника управління – начальник відділу оренди землі та водних об’єктів Іван Точений  поінформував учасників про стан бджільництва в Черкаській області. Зокрема, йшлося про те, що в області утримується у всіх категоріях господарств більше 110 тисяч бджолосімей, 105 тисяч з яких   знаходяться в господарствах населення (96%). Як показує статистика на сьогодні виробництво меду в області  складає понад 1,6 тис. тонн.

Обговорили учасники заходу і проблемні питання галузі. Йшлося про збереження пасік в період обробки сільськогосподарських культур засобами захисту рослин, оскільки зафіксовані випадки загибелі бджіл в 2015-2017 роках у Драбівському, Катеринопільському, Корсунь-Шеченківському та Шполянському районах.

Важливим питанням для пасічників є також і наявність площ медоносних сільгоспкультур та ринки збуту продукції. Проте, у зв’язку з тим, що у  в с. Чорнявка Черкаського району розпочало свою роботу єдине в Україні підприємство-виробник гомогенізованого поліфонного та монофлорного меду, виробництво якого відповідає міжнародним стандартам – є сподівання, що місцевим бджолярам буде куди реалізовувати свою продукцію, адже дане підприємство є на сьогодні експортером меду до країн Європи та США.

Крім того, голова Спілки пасічників України Володимир Стретович поінформував присутніх про стан бджільництва в Україні, про запобігання потрави бджіл та перспективи розвитку бджільництва завдяки кооперації, а досвідчений пасічник Івко І. поділився професійними аспектами ведення бджільництва та досвідом вирішення проблемних питань з  організації цієї справи.

Конструктивним обговоренням та ґрунтовними напрацюваннями щодо подальшого  розвитку бджільництва завершився семінар.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Перспективи розвитку бджільництва обговорили на Черкащині