Ремарка: наш погляд на події

За чесну владу

Україна потрапила у трійку головних боржників МВФ
28 лютого 2018, 13:35 Друк

123454321234432Згідно з даними Міжнародного валютного фонду, за 26 років співпраці Україна увійшла в число найбільших боржників МВФ, посівши друге місце після Греції.

За час незалежності Україна отримала від МВФ дев'ять траншів. Станом на 31 січня 2018 року сума непогашених боргів склала понад 8,5 млрд SDR (грошової одиниці МВФ). У гривнях за поточним курсом ця сума становить близько 322 млрд грн, в доларах – 11,93 млрд дол, повідомляє «Сегодня».

Греція винна МВФ 9,16 млрд SDR, або близько 12,8 млрд дол. На третьому місці в ТОП-3 боржників знаходиться Португалія з боргом в 3,86 млрд SDR, тобто трохи більше 5,4 млрд доларів.

При цьому на початку лютого Україна частково розрахувалася з МВФ за боргами за програму stand-by 2014 року. Так, Україна заплатила два транші – 375 млн і 87 млн ​​доларів. Повернення боргу почався в серпні 2017 року, до цього діяла відстрочка виплат, пов'язана з реструктуризацією зовнішній боргів, яку провели в 2015 році.

Втім, Україна винна не тільки МВФ – держборг країни перевищив 2 трлн гривень. Тільки в 2018 році Україні доведеться погасити 4 млрд доларів заборгованості. В цілому, за наступні чотири роки Україна повинна виплатити близько 20 млрд доларів за зовнішнім боргом.

Золотовалютні резерви НБУ зараз складають близько 18 млрд доларів. За підрахунками експертів, власних коштів на погашення боргів Україні вистачить «впритул», тому найкращим варіантом є нові кредити. При цьому, як відзначають фахівці, дуже важливо займати гроші на більш вигідних умовах, зменшуючи суми виплат за відсотками. Таким чином, Україна буде поступово полегшувати борговий тягар.


AddThis Social Bookmark Button  Порекомендувати друзям
 

Додати коментар

Якщо Ви знайшли у тексті статті помилку, виділіть її та натисніть комбінацію клавіш Ctrl+Enter

Коментарі публікуються у відповідності до правил попередньої модерації (читати)

  


Ви на сторінці: Головна Стрічка новин Україна потрапила у трійку головних боржників МВФ